Cvičení

Insanity: 60denní fitness šílenství, které si zamilujete

Chtěli jste výzvu? Tak tady ji máte. A je fakt pořádná!

Pokud už jste někdy Insanity odcvičili nebo aspoň zkusili, víte, že to není žádná sranda. Asi nikdy jsem nic náročnějšího neokusila.

Ale stálo to za to.

S Insanity jsem začala přesně před dvěma lety na začátku února. Výzvu jsem s nadšením a chutí dojela až do konce a bylo to jedno z těch nejlepších rozhodnutí mého života. Od té doby mě fitness životní styl už neopustil.

A chci to zažít znova.

Přesně teď je na čase všechna jeho videa oprášit a vy byste to měli zkusit se mnou.

Nebo hledáte něco v češtině?

V Česku vznikl zbrusu nový fitness program, který je v češtině a podobá se Insanity – jde o program FITFAB Strong, který trvá 4 týdny a dá vám pořádně zabrat!

Výsledky lidí, kteří si ho odcvičili, jsou neuvěřitelné!

Mrkněte se na www.fitfabstrong.cz!

Ale pokud chcete nabít od Shauna a v angličtině, šup na to!

Insanity cvičení – co to je?

Jak už z názvu slyšíte, bude to insane, takže úplná šílenost. Kurzem vás provede sympatický a nekompromisní Shaun T s celým svým pilným týmem (ale nebojte, taky tam občas chcípají – i chlapi!) a vy si to s nimi dáte taky.

Insanity trvá dohromady 60 dní, takže bychom měli mít na začátku dubna hotovo – shozeno na váze, posílené svaly, fyzičku na levelu milion a pocit? K nezaplacení! A nemůže za to Mastercard! 😀

trening-insanity

 

Kdo je Shaun T?

Shaun je velice známý fitness trenér, tanečník a velký sympaťák.

Nečekejte, že vám to dá zadarmo. Skoro všechno odcvičí taky a když zrovna nic nedělá, tak buď řve na vás nebo na své kolegy na videu.

Všechny obchází, motivuje, opravuje a nechá vás odpočinout jen u občasného pití. Mimochodem na to pití pozor, je tam poměrně dost skákání a pokud do sebe kopnete půl litru vody naráz, nebude se vám cvičit dobře.

Shauna můžete sledovat na jeho super motivačním instagramu:

Control the energy around you!#positivity #thinkpositive #bepositive

Fotka zveřejněná uživatelem Shaun T (@shauntfitness),

 

Jaké jsou výsledky po Insanity?

Zajímá vás, co to se mnou tehdy před 2 lety udělalo?

Neuvěřitelný věci. S touto výzvou se připravte na následující věci:

 • po prvním dnu cvičení si ani nedosednete na záchod
 • ani nesejdete schody jako lidi
 • budete mít možná křeče (papkejte magnesium)
 • po druhém dni to všechno bude ještě horší
 • jenom rozcvička vás úplně vyřídí
 • po každé lekci budete vypadat, jako byste právě vylezli z bazénu

Ale až Insanity odcvičíte?

 • neuvěřitelná fyzička
 • zhubnete
 • posílíte ruce, nohy, zadek
 • nádherné bříško
 • naprosto boží pocit, že jste to zvládli

Přímo na mém instagramu (@andy.fitfab) budu updatovat, jak to jde mně a vám a jak jsme daleko:

Další díl Insanity za mnou!? To jsou pecky!?Já u toho totálně chcípam, ale jsem zároveň úplně šťastná? Za tenhle program Shauna T miluju!!? Pojďte do toho taky!!!?? Slibuju, že za 2 měsíce to břicho bude vypadat úúúplně jinak? Ten pocit potom je prostě nejlepší na světě!? Všichni začínají 1.ledna, vy můžete začít 1.února a dát si hned zítra první Fit Test!? Na www.fitfab.cz nebo v biu⬆ najdete odkaz přímo na článek s celým programem a všemi videi Insanity!? Tak na co ještě čekáte???? #cviceni#doma#insanity#vecer#video#youtube#hiit#reebok_cz#fitgirl#czech#fitfam#fitspo#fitness#fit#girl#cardio#home#workout#training#selfie#happy#sport#plank#challenge#vyzva#blogerky#czechblogger#blogerkycz#czechblog

Fotka zveřejněná uživatelem Fit & Fabulous | Fitness blog? (@andy.fitfab),

Věřte mi, že to stojí za to. Lekce trvají od 30 – 60 minut a každá je něčím specifická. Párkrát najdete i den složený ze dvou lekcí. Haha. Takže se pojďme podívat na detailní průběh:

cinka

Fit Test každých 14 dní

Na začátku celé výzvy si uděláte takzvaný Fit Test, který pak budete každých 14 dní opakovat a sledovat své zlepšení. A že to bude zlepšení, to vám zaručuju!

Test se skládá z 8 cviků, kterých musíte dát co nejvíc za minutu. Je to vlastně jen 8 minut čistého času cvičení plus zahřátí s rozcvičkou a závěrečným protažením, ale budete po tom úplně vyřízení, nebojte.

Své výsledky si zapisujete do speciálního archu, na kterém si budete moci srovnávat postupně všechny výsledky. Shaun vám to ještě ve videu podrobně vysvětlí.

insanity-fit-test

Jde o to, udělat cviků co nejvíc za jednu jedinou minutu. Zní to jako hračka? Haha. Tak mi pak napište!

Za mě jsou nejhorší Power Jumps, to jsem po minutě málem vyplivla plíce a uřízla si nohy! 😀

A teď už slíbený Fit Test:

cinka

Jdeme na to:

Program Insanity – měsíc první

Každý den (kromě dne č. 7) na vás čeká jedno cvičení. Je v podstatě jedno, kdy začnete, stačí držet se plánu.

Začneme tedy již zmíněným Fit Testem a druhý den se vrhnete do pravého Insanity života.

Koukněte se na podrobný plán 1. měsíce:

Insanity_Workout_Schedule - kopie

V pátém týdnu si pro nás Shaun přichystal Týden odpočinku – tedy celý týden pojedete Core Cardio and Balance dokola a věřte, že je to tak zábavné, že vás to neomrzí. 😉

Jdeme na videa! Najdete tu všechna videa, ke kterým jsem našla přístup na různých webech.

Pokud však chcete program podpořit, kupte si dvd zde. Za mě to byla jedna z nejlepších investic.

cinka

Plyometric Cardio Circuit

Cardio Power & Resistance

Cardio Recovery

Pure Cardio

Cardio Circuit

Je to samé jako Plyometric Cardio Circuit. 🙂 V plánku je to trochu nešikovně napsané, nenechte se zmást. 😉

Pure Cardio & Cardio Abs

Toto cvičení vám zabere více času, protože se skládá ze dvou částí – samotného cardia a posilování břicha.

Core Cardio & Balance

 

A je to! Všechna tato videa vás budou doprovázet první fází Insanity.

A dál?

cinka

Program Insanity – měsíc druhý

Jde do tuhého. Tady budete potřebovat času trochu více.

Ale fyzička je lepší a vy se těšíte na nová videa. Bude to stát za to!

Takže nejdříve zase plán na celý měsíc:

insanity měsíc druhý

 

A opět následují videa, která jsem posbírala:

Max Interval Training

První den druhé fáze na váš čeká již zmíněný Fit Test a Max Interval Training.

Max Interval Plyo

Max Cardio Conditioning

Max Recovery

Max Interval Circuit

Cardio Abs

K pár videím budete ještě muset přidat Cardio Abs, takže vám se je sem ještě jednou házím:

Tak co, jste ready??

insanity motivační

cinka

A to je vše. Vytiskněte si celý plán a pouštějte si videa postupně podle něj. Po týdnu se začnou opakovat, takže si sem vždycky vlezte a pusťte cvičení na příslušný den.

Prvního února startujeme!

Ti pilnější mohou začít už klidně teď, já třeba začínám už dnes, ať mám náskok! 😉

Hodně štěstí a dig deeper!!

Díky, že cvičíte se mnou.

andy

Moje pokroky ve výzvě Insanity můžete sledovat na mém instagramu. 🙂

44 komentáře

 • Markét

  Andy, perfektně posbíraná cvičení:-). Já jsem se již před časem snažila všechny Shaunovi cviky 60ti denního plánu na netu najít, ale nepovedlo se mi to. Tím, že jsi nám to takto hezky naservírovala „až po dnos“:-)), tak je to perfektní. Dnes mám za sebou 1. den Fit Test a je to paráda. Moc děkuji

  • Fit & Fabulous

   To mám radost, Markét!! 🙂 Ono to najít není sranda, někdy se to z internetu dost maže, takže to pokaždé najdu jinde 😀 Já jdu za chvilku na to, tak držím palce, ať je další Fit Test o mnoho lepší 😉 A.

 • Jasmine

  Narazila jsem na tyhle stránky jen náhodou, protože jsem si hledala něco o Insanity, ale pak jsem zjistila, že je to aktuální, takže super, nebudu v tom sama! 🙂 Už mám stažená všechna videa a 1. 2. jdu na věc. 🙂 Akorát se mi to hodí, protože mám 1. 2. zkoušku a kdybych cvičila před ní, tak tam asi ani nedojdu. 😀 Ale hned odpoledne na to vlítnu. 🙂 Dřív jsem cvičila s Jill, ale když jsem projela jedno ze Shaunových videí, tak jediné, co mi pořád dokola běželo hlavou, bylo „to je magor… já umřu, jestli tohle budu cvičit… dostanu infarkt… panebože, to je vážně magor…“. 😀 Kam se hrabe Jill… 😀

  Jinak opravdu doufám a modlím se, abych u toho vydržela a aby mi to pomohlo, protože se už asi 5 let potýkám s poruchou příjmu potravy a poslední asi rok a půl s nadváhou… Jsem z toho nešťastná, za rok jsem přibrala 16 kg, teď už váha asi tak půl roku stagnuje, ale je to hrůza… Dřív jsem byla krásně štíhlá, vážila jsem 54 kg, závodně jsem tancovala… Pak se najednou na scéně objevilo fitness a mě to tak zaujalo, že jsem se stala posedlou. Cvičit, zdravě jíst, cvičit, zdravě jíst… Jenže ze dne na den to nejde, málokdo to tak dokáže. A tak jsem začala mít absťáky po sladkém apod., začala jsem se přejídat a úplně se mi to vymklo z rukou… Až na to přejídání to ze začátku nebylo tak zlý, pořád jsem cvičila, takže váha nahoru nešla, spíš jsem hubla a dokonce jsem nabrala i dost svalů. Pak přišel maturitní ročník, já přestala tancovat a vůbec cokoliv dělat a v tu chvíli bum, 16 kg nahoře… Teď studuju nutričního terapeuta, protože doufám, že mi to aspoň trochu pomůže (navíc i když nic nedělám a jím jako prase, pořád se o zdravý životní styl zajímám). A hlavně chci pak pomáhat lidem, kteří mají také problém s váhou, ať už váží hodně nebo málo, mají PPP nebo jen chtějí poradit se stravováním… Dřív jsem odsuzovala tlusté lidi, že mají jen slabou vůli apod. A když se to stalo mně, uvědomila jsem si, že to není jen o vůli nebo o motivaci. Když máte PPP, jste vězněm vlastních myšlenek, které jsou sice nehmotné, ale mají obrovskou moc… Možná je smutné a ošklivé, co se mi stalo, ale na druhou stranu jsem teď mnohem lepší člověk. Jsem tolerantnější, chápavější, empatičtější… Nejspíš se to mělo stát. 🙂 Ale už by to stačilo, 5 let je dlouhá doba, dalších 5 let bych ráda žila zase trochu jinak. 😀 🙂

  • Fit & Fabulous

   Milá Jasmine, díky moc za upřímný příspěvek 🙂 Jestli mohu doporučit někoho konkrétního, tak s PPP se potýkala Peťa Elblová, moje moc oblíbená blogerka – mrkni na rozhovor s ní nebo k ní na blog, má tam spousty článků, které jsou neuvěřitelně silné a motivační. Prošla si úplně tím samým a teď se odhodlala předat své zkušenosti, radosti i trápení dalším 🙂 Moc držím palce a mezi námi, cvičení s Jillian bohatě stačí 🙂 Insanity je vážně insane 😉 A co třeba zase začít tančit? 🙂 A.

   • Jasmine

    Děkuji za odpověď. 🙂 O Pétě vím, viděla jsem pár jejích videí na youtube, ale pak jsem s tím nějak praštila (asi jako se vším v dosavadním životě… :/), tak se k ní zkusím vrátit. 🙂 Jinak Jill mě právě už docela omrzela, cvičím ji přerušovaně už asi 2 roky a i když mám nadváhu a příšernou kondičku, tak tělo si hodně pamatuje a na její workouty jsem prostě už zvyklá, tak jsem chtěla zkusit něco nového. 😉 Včera jsem odcvičila Fit Test, ale dneska jsem si tu přečetla komentář o T25, koukla jsem se na to a vypadá to hodně dobře. Přemýšlím, že spíš zkusím to, jelikož chci teď hlavně zhubnout, a k Insanity se vrátím potom. 🙂 No a tanec… Já tancovala 6 let závodně ve skupině, která je ale daleko, přestěhovala jsem se kvůli škole. 😉 Takže bych si musela najít jinou a to se mi upřímně moc nechce… Možná až budu mít tak o 10 kg míň. Samotnou mě tancovat nebaví a před cizími lidmi bych se styděla, je pro mě těžký i vyjít ven z baráku. Celý život jsem byla prostě aktivní a štíhlá a najednou tohle, je to pro mě strašně ponižující a necítím se dobře. :/ Aspoň, že je zima a vše můžu schovat pod bundu a teplé oblečení. 🙂 Do jara/léta vše určitě zvládnu a pak se stačí už jen svléknout z bundy do plavek. 😀 🙂

    • Fit & Fabulous

     Tak se vrhni na T25 a pak zkus třeba P90X – to cvičí strašně sympatickej Amík, který u toho fakt baví, budeš se na každé video těšit, že ani napostřehneš, jak rychle hubneš 🙂 a zařaď hodně cardia – klidně rychlé procházky 🙂 O jídelníčku ani nemluvě, je to minimálně polovina úspěchu 😉 Moc držím palce!!! <3 A.

     • Karolina

      Už jsem jednou insanaty cvičila, ale to už jsem měla za sebou 9 měsíců cvičení chtěla jsem dotáhnout ty poslední kila.Ted mám hodně po 4 porodu a cvičení je vždy týden a pak se na to zase vykašlu. A v tom jsem si vzpomněla na tenhle program. CD už mi frčí domu a pak to bude moje smrt. Pojedu ho dvakrát po sobě nejdřív tak jak budu stačit a po druhé už uvidím kam sem se posunula. Neskutečně se těším.

  • Nikola

   Jasmine, ozvala by jsi se mi prosim ? Ráda bych s Tebou probrala PPP, našla jsem se v každém tvém slovu.
   Facebook – Nisola Ginger.

 • Iveta

  Ahoj Andy, mám otázku: jak je myšlen ten recovery week (který je, dle mého názoru 5.) a pak se znovu navazuje stejným číslem (5. week).. Je to tak, že výzva je na 9 týdnů? Díky!

  • Fit & Fabulous

   Jj Ivet, přesně tak 😀 jakoby nepočítá se to do toho Insane cvičení, protože je to víc v klidu, ale jinak je to celé opravdu na 9 týdnů 🙂 A.

 • Veronika

  Já už mám odcvičeno, je to skvělé a zábavné cvičení, ale odrovnalo mi to kolena,takže bacha,pokud nebudete moct nebo Vám to na kolena nesedí,necvičte to, není to nic moc pro začátečníky. Pokud chcete něco podobného,ale ne nic tak extrémního, doporučuji T25 taktéž se Shaunem T. kde cvičení trvá 25 minut + 2 až 3 minutky protažení.
  Info k T25 tady: http://kulturistika.ronnie.cz/c-19642-shaun-t-jak-vypada-cviceni-v-jeho-programu-focus-t25.html

  • Fit & Fabulous

   Veru, ten program T25 je super 🙂 Já mám zas ráda Insanity v tom, jak je to brutální, ráda se překonávám 🙂 Na kolena to je, ale já se je snažím šetřit – mám pořádné boty, měkkou podložku a když skáču, tak jedině zlehka na špičku (oni by mě sousedi asi jinak zabili) 😀 Ale každému sedí něco jiného 🙂 Rozhodně se ale shodneme, že Shaun má boží cvičení 😉 A.

   • Veronika

    To souhlasím, jako Insanity mě hrozně moc baví,cvičila bych to nejradši furt, taky se ráda překonávám,navíc si u toho člověk výborně zanadává 😀 jen říkám, že to není pro začátečníky 🙂 Navíc ty kolena jsou zlo, kdyždý den jsem měla křeče v lýtku a druhý měsíc je úplně na umření 🙂 T25 jsem si našla z důvodu, že ráda cvičím Shauna a cvičit nonstop insanity taky není úplně ono, je to na střídačku tak jednou za rok 🙂 Ale taky se ráda překonávám, Jill mě příjde moc nudná a nezáživná, Insanity má šťávu a mám chuť

 • Baru

  Chtela jsem se zeptat na video cardio amd abs. Nejde mi spustit a chce po mne nejake heslo. Nevim co s tim. Mam to dnes odcvicit.

 • Joliii

  Ahoj! Už nějakou dobu cvičím podle téhle parády – z tvojí stránky 🙂 a až teď jsem zjistila, že „Cardio Circuit“, který píšeš, že jsi nenašla (a je tam videjko s „týpkem podle kterýho se to dá odcvičit“) je vlastně podle té televize „Plyometric Cardio Circuit“…. :-O Je to možné? Že by tam žádné „Cardio Circuit“ nebylo? :-O

  • Fit & Fabulous

   Teda Veru, vyhlašuju tě za nejpozornějšího čtenáře! 🙂 A i cvičence 😀 Já mám ty videa už dva roky v počítači, takže jsem to do článku jen sypala, jak mi to pod ruku přišlo. Máš pravdu, Cardio Circuit = Plyometric Cardio Circuit 🙂 Jdu to opravit a moc děkuju! Ať to cvičí 🙂

 • Markét

  Ahoj Andy, po třech týdnech se opět ozývám:-). Instagram nemám, tak aspoň takto:-). Dnes mám za sebou 20. den Insanity a jsem nadšená. Upevnilo mi to moji domněnku, že Shauna a jeho program může člověk buď nesnášet nebo milovat. Já jsem rozhodně pro druhou možnost. Miluji jeho, jeho styl, povzbuzování a samozřejmě cvičení samotné. Je to sice makačka, ale velmi příjemná. Mám rodinu, dítě, práci, ale i přesto přeze všechno si těch 40-60 min. denně vyšetřím a strašně se na cvičení vždy těším. Je to úžasná droga.
  Jinak Jill jsem před rokem také cvičila a po 3 týdnech mi to přišlo hrozně nudné, protože 10 dnů to bylo vždy stejné. Její cvičení miluji, ale jedině kombinovaně, ne denně to samé:-). Ale každému se samozřejmě líbí něco jiného:-).

 • Simona

  Už dlouho jsem nad Insanity uvažovala a po přečtení tvého článku jsem pevně rozhodnutá a dnes chci začít s Fit testem. Doufám, že u toho nepojdu, sice jsem na pohyb zvyklá, ale poslední dva měsíce jsem přesedlala k blogilates a můžu říct, že už je to na mě moc pomalé. Když jsem před lety cvičila Jill, to její nadávání mě vždy hrozně motivovalo, tak doufám, že tomu bude tak i zde. Naopak Cassey nekřičí, ale s úsměvem tě chválí a přesvědčuje tě, ať nekončíš, neboť jsi ten nejlepší. V těchto chvílích mám největší chuť dát jít jednu přes pusu, to už se nedá vydržet. 😀 Jsem zvědavá, k jaké změně za těch 60 dní dojdu a jestli budu mít konečně toto léto aspoň náznak svalů a ne kosti. No nic, děkuju ti Andy za inspiraci, za chvíli se na tu vrhnu a už teď vím, že dnes umřu, protože se ze včerejšího TRX ani nepohnu. Krásný den!

  • Fit & Fabulous

   Držím palce! Shaun je právě naprosto dokonale motivační 🙂 Hodně sil a hlavně vydržet! 🙂 A.

 • Linda

  Ahoj Andy, dobrej blog 🙂 Na Insanity jsem narazila už těhotná. Teď mám necelé 4 týdny do porodu a navíc ležím v nemocnici s komplikacema, nahoře 20 kilo a nemůžu nic… moc se těším na návrat do svého těla, jen se bojím, abych to navracení moc nepřepískla…ale opravdu doufám, že se k běhání/cvičení/Insanity/čemukoliv!!! zvládnu vrátit za co nejkratší dobu i s miminem… díky za inspiraci.

 • Petra

  Ahoj, chtěla bych začít cvičit Insanity a nabrat hlavně fyzičku a svalovou hmotu. Nerada bych ale zhubla, protože jsem už teď poměrně dost hubená. Je možné tímto cvičením pouze nabrat svalovou hmotu a nějak rapidně nezhubnout? Předem děkuji za odpověď.

  • Fit & Fabulous

   No, napoprvé před dvěma lety asi 6 kilo a to mi dlouho zůstalo 🙂 Napodruhé asi 2 kg, víc dolů už bych nechtěla jít 🙂 A.

 • Denisa

  No páni! Dneska jsem se dozvěděla o insanity náhodným hledáním videí, dlouho jsem pátrala po jednotlivých cvičeních a málem jsem to vzdala, naštěstí jsem narazila na tvůj blog. Moc ti děkuju za to, že sis s tímhle celým dala takovou práci a díky tobě můžu od zítra začít. 🙂 (Snad ty videa nesmažou než dokončím celý program :D)

 • Jirka

  Insanity je nejlepší cvičení co znám. Dělal jsem ho před cca 4 roky (13 kilo dole). Letos v dubnu jsem se k němu vrátil 18 kg dole pas – 16 cm postava někde úplně jinde. Je to jenom o hlavě – hecnout se (ještě jedno opakování, ještě vydržet 5 sekund ….). Je pravda první den, šedo před očima, nevěděl jsem jestli to půjde ven vrchem nebo spodem, ale ten pocit když docvičíte je bomba. Mám za sebou 70 dní (pokračuji individuálně a snažím se cviky provádět poctivěji ve větší frekvenci), nevím kde se ten pot ještě bere, ale po cvičení můžu tričko kroutit. Držím palce ať vydržíte co nejdéle. Jirka

 • Adéla

  Ahoj, chtěla bych začít cvičit tento program, ale videa zmizela. Nevíte kde je najít? Moc by mi to pomohlo. Děkuji

  • Fit & Fabulous

   Ahoj Adél, videa občas z webů mizí, tak jsem dodala zatím aspoň nějaké, kde je vidět obrazovka a cvičení 🙂 Snad aspoň to poslouží, uvažovala bych ale o investici do DVD, opravdu se to vyplatí 🙂 A.

 • Janca

  Ahoj Andy, děkuji za shrnutí tohoto cvičení. Chtěla jsem se Tě zeptat, jestli jsi toto cvičení cvičila v paneláku, když pod Tebou bydlí sousedi? Jestli to jde nebo to je moc „skákací“? Děkuji předem za odpověď.

  • Fit & Fabulous

   Jani, upřímně, je to mega skákací… Já to cvičila na koleji v Německu a sousedka na mě pravidelně chodila bušit. Tak jsem si pořídila takový lehounký botky, hodně silnou a měkkou podložku a snažila jsem se skákat jako pírko 😀 Navíc je to šetrný na kolena, takže win win 😉

 • Norman

  Ahoj Andy, nedohledala jsi nekde Plyometric cardio circuit z prvniho tydne cviceni? Mas u toho video, stejne jako u Fit testu. A jeste prosim, zda by si mi nedoporucila nejake boty na takoveto cviceni (kdyby byly zaroven vhodne i na behani, tak by to bylo uplne nejlepsi) zatim cvicim bosa a citim, ze se mi nohy pomalu odrovnavaji. Dekuju za krasny clanek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *