Kávu, prosím!

Kofárna Café: Kouzelné místo na Újezdě

Tak už mám oblíbenou kavárnu i na Újezdě – jmenuje se Kofárna Café.

Tohle roztomilé místo najdete ve Zborovské ulici, kousek od tramvajové zastávky Újezd. Už z dálky na vás vykukuje sympatický vývěsní štítek s kávovým zrnkem, ze kterého okamžitě dostanete chuť na kafe.

A to opravdu výborné kafe!

Na kávu z Kofárny jsem poprvé narazila kupodivu nikoliv na Újezdě, ale na super akci Creative Mornings – ranní přednášky nějaké inspirativní osobnosti – a shodou okolností tu kávu pro všechny hosty dělali dva sympatičtí klucí z Kofárny.

Nejen, že mi udělali lahodnou filtrovanou kávu (a že si mákli, hostů bylo víc než dost a filtrovaná něco trvá), ale taky mi u sebe moc ochotně schovali tašku na trénink. Tak jsem si řekla, že je brzy navštívím i v jejich kavárně.

Káva pro ranní ptáčata

Pokud rádi vstáváte a kávu si dopřejete ještě před prací, je Kofárna jednou z mála vážně dobrých a stylových kaváren, kde si už v 7:30 můžete dát něco dobrého.

Navíc mají nově od tohoto října otevřeno do devíti večer!

Otevírací doba je na kavárnu moc sympatická:

Po – Pá: 7.30 – 21.00

So – Ne: 9.00 – 21.00

A pokud byste se chtěli kavárensky povalovat o svátcích, v Kofárně rozhodně můžete.

kofarna-cafe-facebook

V 7.30 všechno ready!

Potěšilo mě i to, že jsem tam jednou měla schůzku s kamarádem opravdu v 7.30, jenže protože jsem všude o trošičku dřív (miluju časové rezervy), zůstala jsem ještě chvilku stát před kavárnou, abych nebyla tím nenáviděným zákazníkem dobývajícím se do kavárny před otvíračkou.

Uvnitř ale přitom už bylo všechno nachystané a připravené na prvního zákazníka.

Na mě.

kofarna-zborovska

Na kávě si dají záležet!

Na své si tu přijde každý.

Ať už chcete dát rychlé espresso, vychutnat si cappuccino nebo vyzkoušet některý z alternativních druhů přípravy kávy (chemex nebo aeropress). Připraveni jsou i na sójové varianty kávy s mlékem.

V létě vás osvěží třeba espresso tonic, v zimě se zahřejete irskou kávou.

Kavárna si zrnka praží sama.

Na celém konceptu kavárny je vidět, jak majitelům záleží na kvalitě a správné přípravě kávy. Všude po zdech je velké množství obrázků a mapiček se všelijakými informacemi o kávovém světě.

img_20160819_175626

Je libo snídani, svačinu nebo polévku?

I pro hladovce je Kofárna připravená.

Po celý den tu dostanete vajíčka, jogurty, sendviče, polévky nebo hummus.

Já si vybrala vejce do skla – dostala jsem 3 vajíčka sypané pažitkou a parmezánem a opečený toastík s máslem. Velká mňamka, která navíc pěkně zasytí!

Celé menu najdete i na stránkách Kofárny.

kofárna vejce

A co milovníci vína?

Nebojte, i na vás se tu těší víno z jednoho malého českého vinohradu nebo Itálie.

Žízeň byste ale mohli zahnat i domácími limonádami nebo Pragerovského moštu. Čaj vám tu taky rádi udělají.

Nedávno probíhala v kavárně dokonce degustace vín, kterou jsem bohužel promeškala, ale Kofárna slíbila, že bude připravovat nějaký program na každý čtvrteční večer, tak se těším, co všechno to bude!

kofárna café

Dost místa pro každého

Na kavárně je super to, že se skládá s několika místnůstek, a můžete se tak „zastrčit“, kam chcete. Sedět se dá hned u baru (kde si můžete pokecat s baristy, kteří jsou fakt hrozně ochotní a přátelští), případně hned u vchodu, kde je plno světla a vidíte, co se děje, kdo přichází a zkrátka máte přehled (to já můžu).

Naopak v zadních místnostech je přívětivé ticho a chládek (byla jsem tam poprvé v těch horkých srpnových dnech) a všude najdete plno knížek, ať už o kávě nebo nekávě.

Příjemná atmosféra vás nechá v Kofárně pracovat, ale je to fajn místo i na posezení s více lidmi, případně na ty degustace vína, na které pořád myslím! 😀

Tak doufám, že sem někdy také zavítáte a budete z Kofárny nadšení jako já!

andy1

Jste taky kavárenští povaleči?

Tak to vás bude zajímat Rubrika KÁVU PROSÍM – najdete tam pár dalších tipů na příjemná místa s vynikající kávou, tak se určitě mrkněte!

Najít si mě můžete i na facebooku nebo instagramu.

img_20160826_165518

img_20160826_164829

img_20160826_182250

img_20160826_164527

andy8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *