Buď FIT

Co mi dal Acro Yoga festival a proč je důležité posilovat

Včera jsem byla na Acro Mejdlu. Na milém festivalu nadšenců akrobatické jógy, která se dělá obvykle ve dvojicích. Není to úplně můj obor, ale v naší taneční skupině hodně akrobacii využíváme, takže jsme se vypravily načerpat nové zkušenosti.

A trochu jsme narazily.

Acro Yoga není pro žádné bábovky. Protože jsme dívčí skupina, musíme se nosit navzájem. A přestože jsme na holky docela trénovaný a spousty jógových i akrobatických prvků máme v malíku, bylo to pro nás pěkně náročné.

Při jakékoliv akrobacii potřebujete totiž bázi – toho spodka, na kterém to celé visí, resp. na kterém visíte vy. Na festivalu se nás naštěstí ujali dva sympatický kluci, takže jsme po nich lezly celý den, stoupaly jim na ruce, nohy, záda, no prostě je dneska docela lituju.

Byla tam teda pěkná kosa, to se pořadatelům moc nepovedlo, ale bohužel se to asi nedalo vymyslet jinak, protože festival probíhal v nových prostorech MYoga, kde to ještě nebylo úplně perfektně zařízené.

Kafíčko proto potěšilo.

acro mejdlo kafe

Jóga na rozehřátí

Na začátku dne jsme s holkama vyrazily na lekci ranní dynamické jógy s Tobiasem Lorenzem.

Myslela jsem, že to bude jen taková lehká jóga na rozehřátí a budu se u ní jako většinou nudit.

Ani omylem.

Tohle byla ta nejlepší hodina a půl jógy, jakou mi kdo kdy naservíroval. Jen po prvních 5 minutách jsem byla pěkně zpocená a na konci skoro necítila ruce. (Haha a to nás ještě čekal celý den akrobacie, která se odehrává převážně na rukou…)

No bylo to zkrátka super, rozhodla jsem se, že na Tobiase musím ještě někdy zajít, lektoruje v Jógovně, určitě to někdy zkuste, pokud si chcete pořádně máknout a příjemně se u toho protáhnout!

Nestihla jsem ani dojíst sváču a už se chystala lekce další…

IMG_20170128_113507

Stojky nestojky

Lektoři nás nenechali otálet a hned po józe následovala lekce zaměřená na stojky.

Protože je už nějakou dobu trénuju, hrozně jsem se těšila, že se je konečně naučím od profíka a né svým pokus omyl způsobem jako doteď.

Lektoroval sympaťák Marek Cinko. Trochu mě průběh lekce překvapil, protože jsme vlastně klasické stojky skoro nedělali. Dělali jsme stoje na hlavě, různé posilování a prvky, které mě nejdřív trochu zklamaly, protože jsem měla nějakou bláhovou představu, že po lekci vydržím minutu ve stojce a čau.

Naopak. A bylo to vlastně super. Lekce nás naučila dostat nohy pomalinku nahoru a dolů, tedy bez mého klasického skákání a prudkého odrážení.

Hráli jsme si s těžištěm, potrápili zápěstí i ramena a na konci si udělali vzájemně masáž rukou, dlaní a trapézů. No, bylo to fajn, ale ještě mám co trénovat.

Už ale aspoň vím, jak na to správně.

acro stojka

Foot2Hand workshop

Tohle bylo hustý.

Stoupněte si člověku na ruce a on vás vynese prostě nahoru. Naštěstí jsme tam měly s holkama ty šikovný kluky, tohle bychom samy nikdy nedaly. Achjo! 😀

Bylo to hrozně zajímavý, hodně o těžišti, stačilo se milimetr vychýlit a člověk už se válel na zemi.

Lektoroval nám úžasný pár z Punk Yoga. Byli suprově sehraní a všechno trpělivě ukazovali znova a znova.

acro foot2hand

Tak jsme zkoušeli a zkoušeli… 😀

IMG_20170128_153943

Creative Flow Montreal

Taky jsem z toho názvu nebyla úplně moudrá. Šlo o párovou akrobacii a její plynulé přechody.

To už jsem toho měla docela plné brejle, bolely mě ruce, nohy, záda a byla nám tam hrozná zima. Ale stejnak jsme se snažili do posledního pádu haha.

Od Lets Acro jsme dostali naservírované ty nejtěžší prvky acro jógy, tak jsme se do toho opřeli!

acro handstand

IMG_20170128_161529

…a taky jsme padali: 😀 😀 😀

acro fall down

V šest večer už jsem byla tak unavená, že jsem to zabalila a utíkala si dát domů horkou vanu.

Byla to parádní zkušenost, ale musím říct, že máme s holkama ze skupiny dost co dělat, abychom mohly předvádět takové kousky jako s klukama.

Takže?

Co jiného než hromadně začít s Insanity!

Insanity na nás!

Pokud jste ještě nečetli článek s novou výzvou na únor a březen, tak si ho určitě utíkejte přečíst. Je to pořádný posilovací 60 denní program od Shauna T, který budeme všechny dodržovat, abychom zvládly všechno všecičko.

Půjdete do toho s námi? 🙂

insanity motivační

Den poté

Dneska mě všechno bolí. Jak záda, tak ruce, ale bolí to zaslouženě a správně.

Byla jsem dnes na tenisu a ještě se chystám na trénink, kde si s holkama ozkoušíme Fit Test z Insanity. Bude to sranda, myslím, že tam pochcípáme! 😀

 

Tak já letím! 🙂

Krásný zbytek víkendu a díky, že mě čtěte.

andy

2 komentáře

 • Verča

  Supeeer, Andy!
  Zúčasnila jsem se několika Acrojógových workshopů na Erasmu ve Finsku, dodneška na to moc ráda vzpomínám a považuji to jeden z TOP zážitků z celého pobytu!
  Poté, co jsem se vrátila z domů, jsem Acrojógu zkoušela ještě párkrát s přítelem, ale bez rad a podpory zkušenějších nám to už moc nešlo.
  Je to fakt makačka, takže Tě s tou zaslouženou horkou vanou fakt chápu:-)

  • Fit & Fabulous

   Jéé Veru, tak doražte někdy na tyhle akce 🙂 konají se někdy venku jako srazy těhlech nadšenců, kteří ještě k tomu hrozně rádi pomáhají a učí ostatní 🙂 Rozhodně bych s přítelem zašla, poradí vám a podrží v těžších pozicích 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *