Cvičení

Seznam akcí, na kterých si v Praze venku přes léto zacvičíte

Červnová jóga je za námi a vy se mě často ptáte, kdy bude další. Brzy plánujeme jógový nebo zkrátka cvičící měsíc venku opakovat, do té doby vás ale nenechám zahálet.

Připravila jsem si pro vás seznam všech míst, kde si přes léto v Praze můžete zacvičit venku. Po nedávné reportáži na ČT24, kde jsme se také objevili a na což jsem dost pyšná, haha, jsem pochopila, že stále více lidí dává přednost pohybu venku a mám z toho obrovskou radost!

Pokud byste měli další tipy, kde se ještě venku cvičí, prosím, určitě mi dejte vědět do komentářů nebo do zpráv. Čím více, tím lépe, určitě jsem nenašla všechny a nechci vás o žádné připravit!

Tak pojďme na to:

Tabata hardcore s Janem Dragomirem

Honza je fešák, sympaťák a líbí se mi, že taky tahá lidi cvičit ven! Na několika jeho lekcích jsem byla a musím říct, že je to vážně pořádná makačka! Honza na svém Facebooku pravidelně přidává lekce, tak ho sledujte!

Každý čtvrtek v 18:45 v letenských sadech.

Cena: 100,- Kč (ale vyplatí se to!)

Lekce se koná pouze za dobrého počasí.

„Zažijete to co jste nikdy u cvičení nezažili. Budete překonávat svoje hranice. Ti co na mě chodí tak ví, že to není jednoduché, ale ,,VY,, všichni musíte jednou začít pokud chcete změnit svoje tělo. Pamatujte moje motto: Nikdy už nebudeš mít postavu jako kdysi, ale můžeš mít postavu jako ještě nikdy.“

Kromě tabaty Honza cvičí i jiné styly jako Animal workout: „Máte sedavou práci? Bolí vás klouby, záda nebo jen chcete zlepšít pohyblivost svého těla? Nejenom, že rozhýbeme veškeré kloubní spojení, ale také budeme cvičit. Cvičit pohyby těla takové, které jste jako dospělí už dávno zapomněli a také POHYBY ZVÍŘAT.

Jóga v Malešickém parku zdarma

Jóga a úplně zadarmo každou středu! Mrkněte na fb událost, a najdete si další, lekcí se koná pravidelně více.

Jemná jóga i dynamická, to nás čeká během teplých měsíců v Malešickém parku, konkrétně od května do září.

Sejdeme se vždy ve středu v 17:30 a zacvičíme si pod širým nebem, což dodá jógovému cvičení jiný nádech, než cvičení ve studiích. Budete mít možnost seznámit se s několika lektory a několika druhy jógy.

Lekce přizpůsobíme příchozím, takže se nemusíte bát, pokud budete na józe poprvé. Podložky budou k dispozici na místě. Vše pro Vás zdarma.

Kdy: každou středu od 3. 5. do 27. 9. 2017, vždy od 17:30 hodin. Lekce se nekonají ve dnech státních svátků.

Místo srazu: setkáme se v ohybu ulice Cerhenická (v místě, kde přechází tato ulice v ulici Káranskou), jsou zde umístěné velké bílé koule.

Na lekci není nutné se dopředu přihlašovat, doporučujeme: oblečení dle počasí, alespoň malou láhev vody. Součástí lekce jógy je možnost zapůjčení cvičící podložky na jógu.

joga v malešickém parku

Spartan Race Training Group Praha

Něco pro pořádné tvrďáky! Tahle partička se toho rozhodně nebojí, najdete je na této Fb stránce, kam pravidelně přidávají události.

„Trenéři, kteří vedou tréninky, to dělají dobrovolně a zdarma. Nenabízíme žádnou službu, nejsme sport centrum, jsme skupinka stejně myslících lidí. To, co jiným připadá jako bláznovství, milujeme. Zkuste říct cizímu člověku, že jste plaval a brodil se 600 metrů stokou plnou splašků, a pak běhal po vinicích, padal, dělal angličáky atd. Už vidím ten dav maratonských běžců na závodech v Praze, vyladěných v těch nej modelech, sluchátka na uších a měřáky pomalu i na tlak moči, jak se plazí pod ostnatým drátem. Neříkám, že na těchto závodech takoví blázni jako jsme my taky nejsou, ale není jich tolik. Spartan chce trochu víc, my jsme pochopili a chápeme každé proběhnutí cílem. My vám rozumíme, jsme jako vy.

Trenérem Spartan tréninku může být v podstatě každý z vás. Jde o to trénovat společně, navzájem se motivovat, bavit se. Jsme komunita, která jen umožňuje komunikaci lidí se stejným zájmem. Na trénink může dorazit každý a je jedno, jestli pak půjde na závod nebo si jen chce zasportovat. Pokud máte strach, že trénink nezvládnete, bojíte se zbytečně. Jak jsem psal, jsme tým. Náročnost tréninku je stanovena předem, tak víte, do čeho jdete.“

stgp

Jóga v Parku na Kampě zdarma

Tyto lekce potěší milovník jógy. Jsou v krásném prostředí, vedou je profíci a jsou zdarma celé léto.

Cvičte jógu s námi, v Parku na Kampě od 11.6. – 3.9.2017 každou neděli od 16:00 do 17:30.

Evropská federace jógy pokračuje ve svém víceletém programu podpory a afirmace zdravého životního stylu mezi občany Prahy a v propagaci jógy jako sportu pro všechny. Veřejné lekce jógy budou probíhat podle akreditovaného programu Evropské federace jógy a budou vedeny certifikovanými instruktory s dlouholetými zkušenostmi. Jsou určené všem zájemcům, bez ohledu na jejich věk či pohlaví.

Jóga na Šesťáku s Marcelou zdarma

Jóga na Praze 6? Taky! Podrobnosti najdete na této události.

Její hodiny jsou protahovací a posilovací, určené pro všechny – začátečníky i pokročilé, každý praktikuje podle svých možností. Fyzické cvičení – ásány – slouží k protažení celého tělo a posílení středu. Dechová cvičení zklidňují dech a mysl.

Podložky si vezměte s sebou. Po lekci můžete dobrovolně přispět.

jóga na šesťáku

Letní jóga s Josefem Rabarou

Zažijte jógu pod širým nebem v nádherné zahradě Werichovy vily u Čertovky s instruktorem hatha yogy Jožem Rabarou. Cvičit budeme ve smysluplných, jemných a dynamických sestavách. Lekce jógy jsou určené pro všechny úrovně od začátečníků až po pokročilé.

Cena lekce: 220 Kč, platba na místě před začátkem.

Jogamatky s sebou, erárních máme jen pár! 🙂

Více informací na e-mailu tereza.mleckova@museumkampa.cz nebo na FB události.

Jóga na Letné s Alefem zdarma

Už delší dobu pořádá lekce jógy Alef v Letenských sadech a to každý čtvrtek. Lekce bych doporučovala spíše začátečníkům a těm, kteří lekci potřebují více do hloubky vysvětlit.

Veškeré informace najdete na této skupině, Alef tam pravidelně přidává příspěvky a pozvánky na jednotlivé lekce.

Cena: zdarma

Jógamatky s sebou!

alef joga

Tchaj-ťi v Botanické zahradě

Pokud máte rádi něco exotičtějšího, zaujmout by vás mohla tato událost.

Budete přes léto v Praze? Tak vezměte rodinu a přátele a přijďte si užít červencovou sobotu 22.7. do Botanické zahrady v Troji. Bude se tu konat Indiánský den a vy si s námi můžete zacvičit Tchaj-ťi.

Co vás čeká:

  • naučíte se základní postoj, ze kterého vše ostatní vychází
  • zacvičíte si dechové cvičení Čchi-kung
  • zkusíte si základní sestavu Navíjení hedvábného vlákna
  • uvidíte tradiční sestavy Čchen Tchaj-ťi čchüan
  • děti si zkusí různé postoje, kopy a údery

Cena: nikde jsem nenašla, nejspíš zadarmo

tajci

Kurz jógy pro děti v městské přírodě

I děti si přijdou na své. Mrkněte na fb událost.

Objevování přírody ve městě – příměstský tábor s Petrou Špindlerovou a Jitkou Janešovou (1. stupeň ZŠ). Baťůžky na záda, jógamatky přes rameno a hurá objevovat přírodu ve městě a cvičit jógu v přírodě! Strávit týden prázdnin v Praze ještě neznamená strávit týden v betonu a šedi. Petra Špindlerová, zkušená a oblíbená učitelka (nejen) dětské jógy připravila letos pro Akashu skvělý prázdninový program pro děti.

Každý den společně navštíví jeden z pražských parků v dostupné vzdálenosti od studia a budou objevovat přírodu ve městě, cvičit jógu na čerstvém vzduchu a v zeleni a vždy ještě něco navíc, spojené s tím kterým místem. Například děti čeká prohlídka břevnovského kláštera určená pouze pro ně! V případě nepřízně počasí studio poskytne suché zázemí a pestrý program uvnitř.

Parky: Letenské sady, Stromovka, Šárka, Břevnovský klášter

Cena: cena pro děti navštěvující jógu v Akashe 4 100 Kč (ranní ptáče do 19.6. 4 400 Kč, plná cena 4 700 Kč – cena zahrnuje celodenní program a 3 jídla (dopolední svačina, oběd, odpolední svačina).

Letní Aquatlon

Pořádná bláznovina? To je závod Aquatlon 23.7., který najdete na této události.

Aquathlon je na rozdíl od Kryathlonu bez lyží, ale zábava a adrenalin rozhodně zůstávají. Místo a zázemí závodu je v klubovně I. PKO. Start, depo a cíl je na přilehlé louce u řeky. Můžeme vám zaručit studenou vodu, pěkné počasí a přátelskou atmosféru.

Závod začneme již v plavkách na zahřátí úvodní disciplínou – krátkým 200 metrovým během. Následuje plavání 500 metrů po proudu ve Vltavě. V cíli plavání bude připraveno depo na převlečení do běžeckého a závod uzavře 4 km běh po cyklostezce směrem na Zbraslav a zpět. Otočka bude přibližně u lodní restaurace Port 62. Vzdálenosti 200 m – 500 m – 4 km jsou výzvou, ale s přehledem ji zvládne každý trochu trénovaný člověk. Prostě ideální příprava na další plavecké i běžecké závody.

Startovné: 200,- Kč

aquatlon

Běžecká škola v Malešickém parku zdarma

Hledáte běžeckou školu zdarma? V Malešickém parku vám jednu takovou připravili, a to každé úterý! Více info na fb události.

Byli jste si párkrát zaběhat, ale samotného vás to nebavilo? Potřebujete se vyrovnat se stresem nebo si jen vyčistit hlavu? Tak právě pro vás je určena bezplatná Běžecká škola Prahy 10!

Běžeckou školu můžete začít navštěvovat zdarma od 1. května 2017 každé úterý od 18:00 hodin po celý rok v Malešickém parku.

Jak budou lekce probíhat? Na místě běžečtí odborníci nejprve příchozí rozdělí podle jejich výkonnosti, poté se všichni společně lehce protáhnou a bude následovat samotný běh po trasách, odpovídající fyzickým možnostem jednotlivých tréninkových skupin. „Běhat může skutečně každý, záleží jen na jeho odhodlání a vůli. Nenechte si proto ujít tuto výjimečnou šanci a přidejte se k těm, kteří již pravidelně sportují, nebo mají snahu začít žít zdravěji.

Speciální programy při běžecké škole: Návštěvy sportovních celebrit, testování různých značek a modelů bot, lekce dýchání a držení těla, filmování a hodnocení stylů, běžecké happeningy apod.

Cena: zdarma

běžení malešice

Devítka v pohybu zdarma

Cvičí se i na Praze 9. Mrkněte na fb stránku a najděte si to, co se bude nejvíce líbit vám!

V Parku Podviní a na Fitness stezce Rokytka se konají pravidelné veřejné venkovní tréninky. Každému poradíme, jak začít, budeme ho sledovat, podporovat a poradíme i s eventuální úpravou jídelníčku. Tréninky jsou rozděleny na začátečníky a pokročilé, máme speciální program pro maminky s dětmi a nordic walking pro seniory. Pro ostatní je tu běh, funkční trénink, kalisthenika a jóga.

Cena: zdarma

Outdoor Training Club

Od léta 2015 pořádá Outdoor Training Club venkovní cvičení pod širým nebem. Cvičíme venku a trénujeme tělo i duši v jejím přirozeném prostředí. Vytvořili jsme vlastní koncept cvičení a je prověřen spousty spokojených klientů.Tréninky jsou určeny pro širokou veřejnost bez rozdílu věku a výkonnosti. Mimo pravidelné tréninky pořádáme společné turnaje a víkendové kempy. OTC tréninky jsou nejkomplexnější outdoor skupinové tréninky.

Najdete je na Fb stránce, kde si jsou informace o všech cvičeních.

otc fitfab

Tak kam vyrazíte? Dejte mi vědět, pokud jste na nějaké lekci již byli! 😉 Věřím, že naučíme Prahu cvičit venku!

Sportu zdar!

andy

Jeden komentář

  • Bílý Králík

    U Alefa jsem před 3 rokama začínal 😀 ještě dělá úterní jógu za 50kc v menším počtu. Ale jak Andy píše, doporučeno spíš fakt začátečníkům (ti se ale naopak vůbec nemusí bát zkusit!). A dál jsou přes léto všude nějaký menší skupinky, Stromovka, Letná, menší je lepší, tak ať si každej najde sám 😉

    Krásnej článek, Šesťák a Tabatu zkusím díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *