Jak se cítit líp

16 nejzajímavějších Instagram účtů českých mediků a lékařů

Vždycky mě bavili lidi, kteří jsou pilní a kteří na sobě pracují. Kteří nedávají na Instagram fotky proto, že jsou to krásný fotky, ale protože mají co říct. Strašně ráda sleduju někoho, kdo má smysluplnou a náročnou profesi, studuje něco zajímavého a samotného ho to naplňuje (čti o zkouškovém to nenávidí).

Sama to znám, naše zkouškové na právech bylo vždycky peklo a o státnicích ani nemluvím. A to si myslím, že byl pořád slabý odvar proti medikům.

A těm věnuji dnešní článek.

Objevila jsem totiž na Instagramu několik profilů, které jsou užitečné, mají co říct nebo prostě mě něčím baví (a to mám k medicíně hodně daleko). Někteří jsou ještě studenti, jiní už pracují, ale mají jedno společné. Svou profesi i školu přes všechny ty strasti milují. A my občas v narvané čekárně nadáváme a nechápeme, co oni sami vlastně prožívají. Tak se na to pojďme pojďme podívat z jejich strany.

Tak tady jsou:

1. lendulinek

Věčně usměvavá paní doktorka Lenka. Kromě toho, že pravidelně cvičí, se mi líbí i v tom, že se nebere zas tak vážně, umí si po práci zajít na skleničku a každý post je plný pozitivní energie a vnitřního klidu.

Instagram: @lendulinek

Sice už jsem upustila od instapostů aka vylévání srdíčka, psaní deníčku atp., ale jedno bych vám, kteří i to málo, co přispívám, sledujete, chtěla napsat. Záměrně nesdílím moc z pracovního prostředí, ale dneska mám potřebu říct – děkuju. Děkuju za to, že jsou ještě lidé, kteří neztrácí důvěru v lékaře a nespoléhají na google. Děkuju za to, že dokonce mají důvěru v nás mladé. Že si najdou kousek slušnosti a pokory, a po vstupu do ordinace pozdraví, místo aby alespoň dvakrát zopakovali, jak dlouho v té čekárně čekali. Není naším cílem, abyste se v nemocnici cítili špatně. Jenom je někdy těžké obstarat celé oddělení v jednom lékaři a jedné sestričce, nebo podobně i ambulanci v pohotovosti. A dokud se tohle nezlepší, je možné, že narazíte na vyčerpaný personál, který jede na plné obrátky a z posledního dechu. Buďte k nim shovívaví. Nehledejte záminku ke sváru, nesnažte se je nachytat… jsou to taky jen lidi, kteří mají mimo práci své rodiny, koníčky, životy. A tak bych si moc přála, abych v příštím roce potkala ještě víc úsměvů, které té naší práci dávají smysl ??? #konecHlaseni #sekundarovoOkenko

Příspěvek sdílený Leni (@lendulinek),

medicin

2. ddjourney

Budoucí „Doctor Dave“ – student onkologie, který se stal pacientem svého vlastního oboru. Neuvěřitelnej sympaťák, jehož každé vyprávění hltám se zatajeným dechem a strašně moc mu držím palce!

Instagram: ddjourney

Throwback to those days I didn’t looked like, quote “a bloated thread” in black clothes ? Maybe it’s because of the stethoscope, maybe because I lean forward ??‍♂️? But now, I’ll eat a lot, I’ll work on my fitness and I’ll support my body even more than before ? DEAL MAN! ——————————————— Zpátky v čase k době, kdy jsem nevypadal v černej oblečení, cituji “jako opuchlá nit”. ? @iamzuz1 má pravdu a nemám jí to za zlé! O tom je přátelství, podpořit se ve chvílích, kdy je špatně. Ve chvílích kdy je potřeba na něco poukázat, co sám moc nevnímáš, se ukáže ta síla. A lidi okolo mě teď ví, že se toho nemají bát. Já se urazím na 3 sekundy (možná 4…), ale potom jim musím dát za pravdu. Teď už můžu jíst jak ?, rozhýbat se jak ?, a starat se o sebe pořádně! Protože za to stojím, protože moje tělo si to zaslouží. A to už bude teda něco ???????? JASŇAČKA! ——————————————— #blackisthenewblack #stethoscope #littmann #nerd #selfie #cancerfighter #lymphoma #influence #mindfulmed #crossfit #czechboy #guyswholift #instaguy #muscle #medstudent #medlife #brno #menshealth #workout #motivation #fit #fitness #strong #men #gainz #health

Příspěvek sdílený Dodo (@ddjourney),

medicin

3. nehladu

Andrejka a Verča – nutriční terapeutky, které založily blog Ne hladu. Webovka by si za mě zasloužila trochu redesign, ale obsah je boží! Pořádají přednášky, vymýšlí recepty a podle fotek evidentně milují kafe jako já!

Instagram: nehladu

Já se běžně soutěží neúčastnim, jo…ale tahle mi přijde fakt hezká a zároveň si myslím, že zodpoví spoustu otázek, jak jsme se vlastně s Verčou poznaly!:) Vždycky říkáme, že se známe od první třídy, chodily jsme totiž do stejný školy. Klásmejts se z nás ale staly AŽ ve třídě třetí. Zhruba v tom stejnym roce jsme se obě musely popasovat s težkou životní událostí, ztrátou blízký osoby, kterou tu samozřejmě rozepisovat nebudu….no a tak jsem se vlastně dozvěděla, že v mojí třídě „nějaká Verča“ existuje. Věděla jsem, že prožívá to samý. Od tý doby jsem se s Verčou chtěla kámošit, ale myslela jsem, že ona se mnou ne… a Verča to prej měla zas naopak:D Prostě těžký začátky! Pořádný kámošky se z nás staly až někdy v 11-12 letech, kdy jsme společně začaly chodit do skauta. Byly tam i těžký okamžiky! Třeba když jsem jednou přijela na skautskej tábor později a Verča se kvůli mně musela s velkou nevolí stěhovat do jinýho stanu (s horší postelí) a já zatim zabrala ten, co si postavila…ale všechny tyhle težkosti jsme zvládly a postupně tak upevňovaly náš trů frendšip. Best friends foreva end eva jsme pak zvládly zůstat i přes moje nelehký PPP období (a tim „nelehký“ myslim náročný i pro moje okolí) i přes divoký pankový období, přespávání v parcích, pinup období, rokenrolový koncerty a nejrůznější podobně důležitý fáze dospívání. Poprvý jsme se spolu opily (krabicákem, fajnšmekři), koupaly se v potoce na fesťáku, pomalovávaly si glády, barvily si vlasy na zeleno, zakládaly kapely, pogovaly….a nakonec jsme spolu zvládly i spoustu dobrodružnejch cest, od Libčic nad Vltavou až po Jižní Ameriku. Všechno jsme to přežily (u některejch couchsurfingovejch párty je to s podivem) a z blogu, kterej vzniknul na vejšce (na stejnej obor jsme šly vlastně děsně náhodně, obě trochu neplánovaně)…vznikla dokonce i poradna! Takže teď už nejsme jenom kamarádky, teď spolu i pracujem. A ještě jsme se nezabily. Co je důkazem většího přátelství? A. #nehladu #andyaverca #raybanrande

Příspěvek sdílený Ne hladu (@nehladu),

medicin

4. katerinavackova_

Jestli neznáte tuhle milou zrzku, možná jste alespoň slyšeli o projektu Loono – ten Kateřina Vacková založila. Ať už projekt #prsakoule nebo #zijessrdcem – oba mají upozornit na důležitost prevence skrze přednášky, workshopy nebo různá videa a sociální sítě. Káťa jede na plné obrátky a stejně nechápu, jak ještě zvládá cvičit, cestovat a jezdit na surfu.

Instagram: @katerinavackova_

„Často se mě lidé ptají, proč jsme kampaň pojmenovali Žiješ srdcem. Odpovídám jednoduše. Každý z nás jím přeci žije, jen si to spousta z nás neuvědomuje. Vybrali jsme tento dvojsmysl, abychom inspirovali naše blízké a veřejnost, aby se starali o své tělo, a spolu s tím si s každým úderem srdce uvědomili, co a koho mají v životě rádi. Doufám, že díky naší kampani budete svým srdcem žít dlouhým a spokojeným životem a tím druhým červeným či černým srdcem na hrudi vzkážete svým blízkým, aby i oni žili srdcem.“ K.♥️ #zijessrdcem Kampaň doprovází i limitovaná edice triček s ilustrací od @maria.makeeva, o které si už teď můžete kliknout na bit.ly/chcitrickoZijessrdcem (link v bio) ✌?. P.S. máme i černé! ?@honzamartinec,☕️ @yeskafestudio. #redhead #redlips #czechgirl #newcampaign

Příspěvek sdílený Kateřina Vacková (@katerinavackova_),

medicin5. andreamokrejsova

Jedna z mých nejoblíbenějších blogerek a kamarádek. Andrea Mokrejšová, studentka nutriční terapie, která svůj blog AndreaMokrejšová i instagram zaměřila na vzdělávání publika ohledně zdravého stravování a životního stylu obecně. Líbí se mi zdravý přístup a jak umí věci pojmout jednoduše a sdělit je srozumitelně. A ještě jsem zapomněla, že je neuvěřitelně pilná a svědomitá!

Instagram: @andreamokrejsova

Kdyz jsem dneska prisla odpoledne ze skoly, prisel email, ze jsou vypsany terminy statnic. Rychle jsem se prihlasila a najednou zaclo tezke oddechovani, tiha a sviravy pocit na hrudi, v hlave milion myslenek a vypoctu, kolik mi zbyva dni, hodin a minut, kolik denne musim udelat otazek, kdo asi bude v komisi…hned jsem si vzpomnela na dobu, kdyz jsem nastoupila na lekarskou, po prvnim tydnu, kdy jsem absolvolala anatomii, biochemii, genetiku atd. jsem duverne poznala, co jsou to zachvaty uzkosti a paniky. Nastesti jsem se s tim naucila pracovat a vim, ze nejlepsi (pro me) je dat si poradne do tela (proto dnesnich 14), necumet a “se ucit, se ucit, se ucit” – proste na tom pracovat a nestydet se za ty pocity, protoze to neni nic nenormalniho. ? Tak vsem i mne hodne stesti, at uz delate, co delate.? . . . #nevyhorim#silacky#deepasfuck#deepaf#run#running#nikerunning#bepositive#behealthy#14km#czechgirl#gingergirl#greeneyes#smoothie#spring

Příspěvek sdílený Andrea Mokrejšová (@andreamokrejsova),

medicin

6. karolinatkacova

Na Káje mě nejvíc zaujala jedna věc a právě u ní jsem si uvědomila, jak moc je důležité u fotek na Instagramu něco sdělit a ne ji jen krásně naaranžovat a upravit deseti filtry. Baví mě její psaní, její vtip, její stories. Se studiem se pere, ale já moc dobře vím, jak jí to neuvěřitelně baví a naplňuje. A co víc – dojala mě i tak blbá fotka jako nekvalitní snímek z chodby před dveřma ambulance.

Instagram: @karolinatkacova

medicin

7. danuzaurus

Milý profil ze života česko-německého studenta Dana, který se také podílí na projektu Loono. Pokud vám ještě chybí na Instagramu nějaký chytrý a vtipný chlapi, tak je to ta pravá volba!

Instagram: @danuzaurus

Let’s be casual today. #berlin#prague#medschool#surgery

Příspěvek sdílený Danik Blazek (@danuzaurus),

medicin

8. zezivotamedicky

#StayNadšená zní snad u každého postu brněnské studentky, která vlastně ani netuším, jak se jmenuje a stejně nám toho ze svého života medičky ukazuje tolik a skoro to její studium prožívám taky. O studiu píše i blog Ze života medičky.

Instagram: @zezivotamedicky

medicin

9. myhealthymoment.cz

Bětka, nadšená kuchařka, studentka zubního lékařství a blogerka. Najdete ji pod nádherným blogem My healthy moment, kde sdílí nejen recepty, ale i příběhy ze studia. Za mě obrovská sympaťačka s nádherným úsměvem, která to umí s foťákem!

Instagram: @myhealthymoment.cz

Přece by ses nebál zubařů. A nebo snad??

Příspěvek sdílený Alžběta Rohová (@myhealthymoment.cz),

medicin

10. z denicku dentalni hygienistky

Simča, kromě toho, že moc dobře ví, jak na zoubky, taky moc dobře ví, jak na Instagram a natáčení videí. Baví mě vzdělávání skrz její profil i blog Z deníčku dentální hygienistky. Baví mě její smích, bezprostřednost a nechápu, jak to všechno dělá a stíhá!

Instagram: @z_denicku_dentalni_hygienistky

Chci vám moc poděkovat za 10K ????? A proč tento projekt vznikl ? První myšlenka byla, natočit instruktážní videa pro moje klienty aby měli možnost kdykoliv si připomenout správnou techniku čištění. ( sáhla jsem si totiž do svědomí kolik si pamatuji cviků z rehabilitace a řekla jsem si, kdyby MUDr. měla videa, podle kterých bych mohla cvičit, tak by to bylo hned veselejší ) Přidal se k tomu Instagram a napadlo mě, že začnu šířit osvětu po sociálních sítích jak se správně starat o zuby. No, a už to jelo……. A jede ? Děkuji každému kdo mi pomáhá rozšířit povědomí o#zdenickudentalnihygienistky ❤ Můžu vám říct, že od Listopadu 2017 co začal být profil aktivní jsem vlastně neměla ani jeden den volna z práce. Ale za ty vaše zprávy to stojí. #vzdelani #podekovani #10k #selfie #zDenickuDentalniHygienistky #worldoralhealthday #OsvetaZaVysokeDentalniIQ #dentalniHygiena #dentalhygienist #dentalhygienistlife #inlove #svetuspesnych Insiprace @dramanucunha ❤ Foto @ivonkaahru

Příspěvek sdílený Simona Straková * z denicku (@z_denicku_dentalni_hygienistky),

medicin

11. anezkacodelastojky

Anežka je vedle Davida další studentkou medicíny, které jsou zároveň i pacienty. Je hrozně zvláštní na Instagramu sledovat vedle rozzářených blogerek na kafíčku i někoho, kdo leží v nemocnici a píše o svých pocitech. Anežka je hrozně pozitivní a statečná a držím palce!

Instagram: @anezkacodelastojky

medicin

12. terezzkaa

Nutriční terapeutka Tereza s profilem plným dobrot, kafe a brzy už i cestování po Maledivách!

Instagram: @terezzkaa

 

medicin

13. zblondynyzubarkou

Studentka stomatologie, majitelka účtu a blogu Z blondýny zubařkou se snaží přiblížit čtenářům studium medicíny a vše okolo něj. Blog má dokonce velmi šikovně rozdělený na kategorie podle ročníku, což může někomu, kdo se chce o studium ucházet, dost ulehčit nebo pomoct.

Instagram: @zblondynyzubarkou

medicin

14. trhacky

Pokud váháte, čím se tyhle dvě studentky zabývají, přečtěte si znovu název. Ano, tyhle holky trhaj zuby! Popisek u profilu, že mají rády jídlo, je podle mě při pohledu na ten profil skoro zbytečná poznámka! 😀

Instagram: @trhacky

 

15. iamzuz1

Já vím, já vím, Zuzku mám všude, i v článcích o nejlepších fitness blozích. Ale ona patří tam i sem. Je to tak neuvěřitelně inspirativní, milej a lidskej člověk. Podílí se také na projektu Loono. A přestože občas vypadá, že za pět minut umře, tak vím, že je pro ni medicína a hlavně psychiatrie vším. Díky takovým lidem vím, že jsou doktoři hrdinové.

Instagram: @iamzuz1

medicin

16. medickamudruje

Poslední z tohoto seznamu, ale rozhodně ne poslední, které na Instagramu najdete. Napište mi kdyžtak do komentářů další tipy na podobné inspirativní profily! Ale zpět k číslu 16.

Medička mudruje je i název blogu, kde najdete kapitolky o studiu v Olomouci, které jsou neuvěřitelně detailní a užitečné. Některé články jsou naopak těžká oddechovka!

Instagram: @medickamudruje

Jako právnička jsem sem nemohla nedat toto:

medicin

Další fajn profily jsou například:

… a budu ráda, když mi do komentáře tady nebo na Instagram hodíte další tipy!

Díky, že mě čtete!

Andy

Vidíme se na @andy.fitfab!

9 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *