Jak se cítit líp

Jste nespokojení v práci? 6 důvodů, proč byste ji měli změnit

Vyhlížíte každý týden pátek jako spásu světa? A znáte ty nedělní večery, kdy máte pocit, že vám právě končí život? Probudíte se v pondělí ráno se staženým žaludkem a nechutí vyrazit do práce? Máte kolegy, se kterými je vám nepříjemné chodit na oběd? Máte práci, ze které jsem vyřízení a bolí vás hlava? Koukáte celý den na hodinky a těšíte se, až to všechno bude pryč?

Pokud jste aspoň na jednu otázku odpověděli ano, něco je špatně.

V práci strávíme většinu svého života. Přesně tam budeme stárnout a život nám bude utíkat před očima. Tak proč si ho i tam neudělat fajn?

Přečtěte si článek, který vám možná otevře oči. Je to váš život. Vaše rozhodnutí. Jste svobodní lidé a máte spousty příležitostí. Nebojte se a udělejte krok dál.

Jak poznáte, že byste měli změnit práci?

1. Nic nového se neučíte

Nuda a šeď. Děláte od rána do večera to samé už měsíce nebo roky. Nedává vám to smysl a nijak se nerozvíjíte.

V práci potřebujete dělat pokroky, neustále se učit nové věci a postupy, zjišťovat různé možnosti a metody, hltat informace a školit se.

Vzdělávání školou rozhodně nekončí. Pokud budete nadále zvídaví, udržíte se při životě a svěží.

2. Jste nervózní z kolegů a šéfa

Máte strach vůbec do práce jít? Máte nepříjemné kolegy nebo šéfa? Bojíte se jich vůbec na něco zeptat? Neuvěřili byste, kolik takových zaměstnanců je.

Proboha, práce je místo, kde trávíte většinu dne, kde se máte cítit dobře a máte tam mít kamarády nebo aspoň fajn kolegy.

Nespokojenost, úzkosti a strach vás brzy vysílí a přemůžou. Nenechte se udupat a najděte si práci s lidmi, na které se budete každý den těšit.

3. Nedokážete se realizovat

Máte v hlavě nějaký vnitřní hlas, který téměř křičí, zatímco v práci neustále mlčíte a neděláte to, co byste chtěli? Takhle tedy ne!

Vy víte, že jste zvídavé a tvůrčí bytosti! Víte, že máte na víc, ale nic pro to neuděláte. Za pár let toho ale budete litovat. Seberte se a buďte užiteční, jinak se za pár let vzpamatujete a už to nedoženete.

Pokud jste kreativní a sršíte nápady, neseďte za počítačem plným nudných tabulek s čísly, které bezmyšlenkovitě vyťukáváte do klávesnice. Sem nepatříte.

4. Neustále myslíte na něco jiného

Těšíte se, až vypadnete domů? Brouzdáte během pracovní doby po jiných nabídkách? Kdy naposledy jste v práci něco online nakupovali a práci se nevěnovali?

Proč si nenajít práci, pro kterou budete dýchat a která vás bude bavit?

Když na to máte, proč neděláte na něčem svém, co by vás opravdu bavilo a zajímalo? Proč se nenakopnout a nevydat ze sebe opravdové maximum a dělat smysluplnou práci, která vás naplní pocitem pýchy a štěstí?

Nehledejte spokojenost a vzrušení jinde, najděte ji ve své nové práci.

5. Lžete sami sobě

Jste úspěšní, všechno vám jde, ale cítíte, že někde hluboko ve svém srdci chcete dělat něco úplně jiného? Není vaše zaměstnání je odrazem toho, co od vás společnost očekává?

Rvou vám rodiče odmala do hlavy, že máte něčím být, tím jste se stali, ale když se nad tím zamyslíte, absolutně vlastně nevíte proč a nijak vás to nenaplňuje?

Štěstí pochází z našich nezávislých rozhodnutí, která jsme svobodně učinili. Věřte, že toho, co opravdu chcete, vždycky dosáhnete. Možná ne poprvé, podruhé, ani potřetí, ale třeba počtvrté jo. A že to nestojí za to? Ani náhodou!

6. Nerostete

A nejde tady jen o peníze. I když to je samozřejmě fajn.

Průšvih v práci je to, když se nerozvíjíte mentálně, ale ani společensky. Měli byste čas od času zažít pocit změny nebo vzrušení. O tom to celé je.

Ne každý má kvalifikaci nebo vzdělání na to dělat cokoliv se mu zachce, ale na každé úrovni si umíme udělat práci zábavnou, milou nebo vzrušující. Záleží ale na vás, zda takovou příležitost popadnete za pačesy.

Tak co, popadnete? Já myslím, že jo! Napište mi vaše zkušenosti do komentářů, budu se těšit!

Hlavu vzhůru a hlavně odvahu!

andy

A co dál? Pojďte si přečíst, co všechno vám proběhne hlavou, když oslavíte 25. narozeniny!

Jeden komentář

  • Aneta Kudláčková

    Dlouho jsem se trápila v jedné práci, pak jsem si však udělala rekvalifikační kurz a začala navštěvovat i jazykové kurzy s tím vzrostla moje kvalifikace. Chvíli to trvalo, ale nakonec jsem našla super práci přes pracovní portál http://248.cz/
    Všem přeji ať najdete práci ve které jste šťastni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *