Kávu, prosím!

Prague Coffee Festival 2017: Skvělá káva v útulném dvorku

Už tradičně chodím každý rok na Prague Coffee Festival. Baví mě, že festival střídá místa konání a každý ročník je tak něčím originální.

Ten letošní se obzvlášť povedl a není to jen krásným počasím, které bylo celý tento říjnový „tropický“ víkend.

Kávu miluju. A tady se jí na několika metrech čtverečních nachází strašně moc. A té opravdu nejlepší. Na festivalu se nachází spousta spotů s espresso nebo brew bary.

Espresso bary nabízí prvotřídní espressa a cappuccina z kávy těch nejlepších českých i zahraničních pražíren a brew bary zase mou oblíbenou filtrovanou kávu.

Prague Coffee Festival filtrovaná káva

Příprava filtrované kávy

Super místo!

Festival jste letos mohli navštívit o víkendu 14. – 15. října v Hybernské 4. V prostorech je útulný dvorek, kde většina lidí postávala nebo seděla u stolečků a popíjela ten šťastný nápoj.

V budově byly ukryté všechny kávové i lahůdkové bary, některé stánky s občerstvením a konaly se tam přednášky nebo workshopy.

Trochu nepříjemný byl vzduch v budovách, bylo tam dusno a poměrně teplo, protože v nejnatřískanější dobu se dovnitř nacpalo dost lidí, a když jste do ruky dostali kafe, rychle jste s ním utíkali ven. Na druhou stranu prostě nikdo nemohl čekat, že bude uprostřed října doslova letní počasí.

Na dvorku jsme proto strávili nejvíce času a tam to bylo fakt boží.

Prague Coffee Festival Hybernská

Útulný dvorek festivalu

Co všechno na festivalu najdete?

Rozhodně nemusíte jen pít kávu. To by vám praskla hlava. Najdete tu stánky s čaji, pivem, vodou nebo spousty spotů s jídlem. Mimo jiné bylo nachystána spousta doprovodného programu, semináře nebo workshopy a cuppingy, na které bylo potřeba se předem přihlásit.

V ceně vstupenky tak je nejen neomezená konzumace kávy, čaje, vody nebo čokolády, ale také veškerý program, fakt super workshopy týkající se kávy a její přípravy nebo právě semináře, diskuze a ochutnávky káv v podobě cuppingů.

Z jídel nás nejvíce potěšil asijský stánek TamarindTree a pekárna mamacoffee.

Prague Coffee Festival jídlo

Na kávovém festivalu nemusíte jen pít kafe!

Létající barista? Proč ne!

Na kompletní program se můžete podívat sem, bylo to opravdu nabité. Tím, že chodím na festival už roky, musím říct, že mám radost z toho, že organizátoři si s každým ročníkem hrají a pokaždé ještě něčím překvapí.

Letos se třeba nad hlavami všech prošel na slacklině flying barista Saša Kasal:

Milk battle

Disciplína, kterou jsem si oblíbila! Dva baristé proti sobě závodí, kdo udělá na cappuccinu krásnější obrázek. O vítězi se hlasovalo potleskem a pokřikem diváků, a i přes malé technické vady moderátor vždy došel ke spravedlivému výsledku.

Inu, co dodat? Na festival se rozhodně vyplatí jít, sice si večer budete myslet, že už nikdy nevypijete ani minihrneček espressa, ale stojí to za to.

Odnést si můžete balenou kávu v zrnkách a druhý den si ji doma udělat třeba přesně tak, jako vás naučili na workshopu.

IMG_8933

Andrea Mokrejšová

Na festivalu jsem byla s Andrejkou Mokrejšovou, slečna, která píše parádní blog andreamokrejsova.cz

Jste kávoví nadšenci? Mrkněte na mé oblíbené kavárny.

Díky, že mě čtete.

Andy

Foto by Andrejka Mokrejšová

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *