Kávu, prosím!

The Farm: na výbornou kávu ve šmrncovním interiéru

The Farm

Adresa: Korunovační 17, Praha 6 – Letná

Ceny: Double espresso 48,- Kč, snídaně 85 – 165,-Kč, obědové menu 135,- Kč

Tuhle kavárničku jsem si vyhlédla zejména pro zajímavou nabídku snídaní, připravovaných z lokálních farmářských surovin. Jelikož se nachází na Letné, tedy mimo můj vinohradský revír, dostala jsem se tam po cestě ze školy, okolo poledne, v honbě za obědem.

Interiér na jedničku

Ač velmi prostorná, kavárna byla poměrně plná a musím říci, že není divu. Interiér nádherný. Moderní minimalistický trend doplněný o rustikální prvky tak, že si člověk připadá opravdu útulně a nejraději by si tam po jídle i odpočinul.

Větší část tvoří klasické židle a stolky, ale k dispozici jsou i křesílka s výhledem do poklidné ulice. Prostor je zcela nový a promyšlený do posledního puntíku, včetně toalet, kde jsou kamenná umyvadla a místo odpadkových košů reálné koše proutěné. Na stěně visí staré jízdní kolo, všude jsou polštářky a časopisy o módě nebo o vaření.

Doubleshot jistota

Kávu Doubleshot dostanete v originálních Doubleshot hrncích. Já jsem si objednala již tradičně dvojité espresso. Ve Farmě mi ho naservírovali možná méně hutné, vodnatější, než jsem zvyklá, s malou sklenkou vody a mini konvičkou mléka.

Chuťově bylo výrazné, mandlový podtón, ale necítím se být degustačním expertem natolik, abych jeho vlastnosti mohla nějak více rozvinout. Cena kávy patří mezi obdobnými pražskými kavárnami mezi ty nižší.

V nabídce mají též různé druhy domácích limonád, mléčných koktejlů a freshů za příjemnou cenu. Samozřejmostí jsou i rostlinná mléka za příplatek. Vybrat si můžete i ze stálé nesnídaňové nabídky burgerů či club sendvičů, vždy i ve vegetariánské podobě.

Snídaně celý den!

Obrovské plus a pět hvězdiček k tomu patří snídaňové nabídce. Nejen, že je pestrá a na pohled lákavá, ale snídaně vám servírují během celého dne! Ihned jsem toho využila a objednala si omeletu se sýrem, baby špenátem a malým listovým salátem.

Na omeletu jsem si musela chvilku počkat, nicméně chápu, že v době polední špičky není na její míchání v kuchyni stoprocentní kapacita. Lehce mastnější, ale nadýchaná a nepřepálená omeletka byla servírována se dvěma kousky výborné domácí bagety. Salátek byl podtržený sladko-slanou zálivkou s balsamikem.

Jinak si můžete vybrat z nabídky dortů ve vitríně, během mé návštěvy tam byly 4 druhy a bylo vidět, že na porci vás ve Farmě neošidí.

Zajímavá kuchyně

Co se polední nabídky týče, v době oběda bývá každý všední den k dispozici polévka a dvě hlavní jídla, jedno z nich vegetariánské. Nejde pouze o česká jídla, ale o pestrou a velmi šmrncovní kombinaci různých kuchyní, vždy z nejkvalitnějších surovin.

Polední menu pro následující týden zveřejňují na facebookové stránce Farm Letná – což mě mimochodem malinko zmátlo. Oficiální název kavárny je The Farm, ale pod tímto heslem ji na facebooku nenaleznete.

Celkově jsem odcházela nadšená úchvatně útulným a příjemným prostředím, milou obsluhou i kvalitou nabídky. Je vidět, že kavárna nikoho nekopíruje, naopak kráčí svým vlastním, a to velmi stylovým, směrem. Doporučuji! 🙂

espresso  omeleta

Jeden komentář

  • Gia

    Doplním, že pani majitelka zháňala interiér pre svoju kaviareň/bistro vyše 5 rokov. Predtým tento priestor slúžil na predaj nábytku (preto tak veľké okná).
    Bývam na Letnej, kaviarne tu mám overené. Môžem ešte doporučiť Bistro 88. Podobne krásny interiér, zaujímavá ponuka jedál a dobré ceny.
    Pekný deň 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *