Fit dobroty

27 nejlepších českých food blogů, které byste měli sledovat

Chcete znát ty nejzajímavější české food blogy?

Jak jsem vám slíbila v minulém článku o nejlepších českých fitness webech, naservírovala jsem vám obsáhlý výběr těch nejlepších blogů zaměřených na jídlo a vaření.

Každý je něčím originální, jejich majitelé jsou velcí sympaťáci a sympaťačky a určitě byste je měli sledovat.

Níže najdete seznam těch nejúžasnějších, které zaujaly mě, a ke každému vám sem přidám nejhezčí příspěvky z Instagramu.

Pořadí blogů je opět čistě náhodné, krásné jsou všechny a je na vás, které si oblíbíte nejvíce.

Jak vidím food blogyjá! (1)

Nejlepší české food blogy

pribor pruhlednej

A co teda jíš?

Přiznám se, že blog A co teda jíš plný inspirativních receptů patří asi k mým nejoblíbenějším.

Linda má neuvěřitelně hezkou a vtipnou fotogalerii na Instagramu. Ačkoliv nejsem vegan, vždycky tady nějakou dobrotu najdu.

pribor pruhlednej

Smooth Cooking

Mnohokrát oceňovaný blog Smooth Cooking, který píše usměvavá Káťa.

Ona i celá atmosféra blogu je neuvěřitelně pozitivní, každý recept provází nádherné profi fotky a věřte, že s žádným neuděláte krok vedle.

Já jen budu ještě potřebovat něco z Kátiny šikovnosti. Jen tak dál!

pribor pruhlednej

Bohyně kuchyně

„Jak se dvě cáklé ženské se společnou láskou k vaření rozhodly stát bohyněmi.“ uvítá vás roztomilý blog Lenky a Elly Bohyně kuchyně.

Mají moc pěkně udělané menu – najdete tu recepty seřazené podle druhu pokrmu, ročních období i nejrůznějších příležitostí – do oka vám padnou třeba „Jedlé dárky“.

pribor pruhlednej

Kitchenette

Na blog Kitchenette je radost pohledět. Autorka Markéta je nejen zručnou kuchařkou, ale i maminkou a fotografkou. Na jejím webu tak najdete také recepty pro děti. Zajímavostí a výjimkou mezi food blogy je i vlastní e-shop, kde najdete kromě nejrůznějších dobrot i doplňky do bytu nebo knížky o vaření.

Stíhá toho opravdu hodně a stejně z ní vyzařuje nějaký takový krásný klid. K tomu máme navíc ještě společnou oblíbenou kavárnu Letka. Jednou budu jako Markéta! 😀

pribor pruhlednej

Popečeníčko

Sympatická Jana, která založila blog Popečeníčko, původně vařila a pekla dobroty jen pro své kamarádky. Brzy se ale poznalo, že je škoda se o recepty nepodělit na krásném a přehledném webu. A rozhodně neudělala chybu!

Janu možná budete znát z Beef & Burger, je to burgerový stánek, který provozuje s Terezkou z blogu Foodlover. O té hned v následujícím medailonku.

pribor pruhlednej

Foodlover

Jak jsem slíbila, je tu Tereza a její Foodlover. Tahle kočka je hrozně sympatická a líbí se mi její styl psaní.

Kromě receptů najdete na blogu i nádherné plátěné tašky, které si můžete objednat na Terezky e-mailu, který má uvedený na webu.

pribor pruhlednej

Zápisník pana Cuketky

Kdo nezná Martinův blog Cuketka, jako by nebyl! Konečně chlap, který to umí a ví, co dělá. A není to jen o vaření. Martin je autorem též webu Scuk.cz, který je průvodcem po české kulinářské scéně tisícovky podniků.

Nebojí se ani parádních video receptů, kterých pořád v Česku ještě není dost.

pribor pruhlednej

Jarmila Sweet

Jarmila Sweet si zamilujete. A to samé Instagram. Patří stylové Jarmile, která je stejně jako já milovníkem retra, každý její kousek oblečení je úžasný!

A fotky jídel, že se vám sbíhají sliny!

pribor pruhlednej

My Cooking Diary

Na první pohled vás totálně vezme celý design webu My Cooking Diary, milé osobní psaní a skromný postoj autorky Káti. Jeden zdravější recept než druhý a fotky, že už nikdy nechcete jíst nic jiného.

Kromě receptů Káťa občas napíše nějaký zajímavý příspěvek (já mám oblíbený ten o spolupracování blogerů s firmami) k jakýmkoliv tématům nebo o cestování a čte se to moc pěkně. Jen tak dál!

pribor pruhlednej

Maruška Veg

Ačkoliv nejsem vegan, nemůžu Marušku a její blog Maruška.VEG opomenout. Jeden zdravější recept než druhý, každý něčím zajímavý a často jej doprovází i video na Youtube.

Maruška na mě působí hrozně křehce a fajn, ráda bych ji i někdy poznala. Má nejbarevnější Instagram na světě a jsem si jistá, že to dotáhne daleko.

pribor pruhlednej

Maškrtnica

Nikdy mě nenapadlo, že mě bude bavit Instagram plný převážně jen chleba. Web především o pečení, ale i o Juliiných všedních radostech.

To je Maškrtnica, „blog o chlebu, kvásku a další pekařské zábavě“. Nabídne tap nejdetailnější zákoutí pekařského umění.

Ať už buchty, záviny, bábovky nebo koláče, všechno na vás voní přímo z Instagramu:

pribor pruhlednej

Culina Botanica

Můj malý vzor. Kateřina Winterová, nádherná herečka, talentovaná zpěvačka a k tomu ještě blogerka a tvář pořadu Herbář.

„Culina znamená latinsky kuchyně, botanica je věda o bylinách. Přesně takový blog jsem chtěla. Culinu Botanicu.“ A věřte mi, že je super. Ať už to jsou recepty nebo články o odpadech či složení potravin.

pribor pruhlednej

Máma v kuchyni

Pyšná maminka malé Karolínky, nadšená kuchařka a majitelka blogu Máma v kuchyni.

To je Barbora, průvodkyně kuchyní pro děti i dospělé. Vaření ji začalo bavit v těhotenství, kdy se snažila sobě i Karolínce dopřát to nejlepší, později jídla zdokonalovala a vylepšovala, až vznikl tento krásný projekt.

Nezapomeňte se podívat i na facebookovou skupinu Vaříme malým dětem, je sice uzavřená, ale Barča vás tam při vážném zájmu po předchozím kontaktu určitě ráda přidá.

pribor pruhlednej

Na skok v kuchyni

Romana, autorka nádherného blogu Na skok v kuchyni, vám přímo pod nos naservírovala kompletní menu nejrůznějších receptů rozdělených do kategorií. To mi na food blozích přijde prostě nejlepší, když je vše přehledně rozřazené.

Nechybí ani postřehy a tipy do kuchyně, pár řádků z Romči cestování a osobního života.

pribor pruhlednej

Cooking with Šůša

Milovnice kávy a dobrého jídla. Autorka blogu Cooking with Šůša, který hned pod hlavičkou slibuje kvalitní a vtipné čtení větou „I cook with wine, sometimes I even add it to the food.“

Vaří to, co jí chutná a neřeší kalorie. Ráda sportuje a umí připravit ty nejzajímavější dobroty. Při výběru nejzajímavějšího jídla z Šůši Instagramu jsem se vážně zasekla.

pribor pruhlednej

Ing of Baking

„Moje radost, vaše inspirace.“

Ať už je to název, filozofie blogu, krásný font nebo fotky. Nic na Ing of Baking nemá chybu.

Jitka, autorka blogu, má stejně jako já pozitivní pohled na svět a nebojí se udělat si sama ze sebe srandu. Blogu vážně fandím a na Instagramu jsem se zase sekla asi půl hodiny!

pribor pruhlednej

Cat & Cook

Zaujme vás hned domovská stránka. Blog Cat & Cook vlastní Ivanka, stylová a veselá kuchařka s fotografkou v jednom.

A proč Cat? Neodmyslitelným kuchtícím partnerem Ivanky není nikdo jiný než její malá kočička Minda.

„Příprava jídla trvá kvůli focení místo jedné hodiny tři, fotit se musí ideálně za denního světla, přidávat recepty na blog se musí pravidelně a tak dále a tak dále. A víte proč nepřestávám? Kvůli vám.“

pribor pruhlednej

Foodnotes

Neznáte? Já blog Foodnotes taky neznala. A nevěděla jsem, o co přicházím.

Pavla se snaží čtenářům přiblížit vaření jako docela jednoduchou a zábavnou věc.

S blogem si vyhrává, s fotkami taky. Recepty má také rozdělené do jednotlivých kategorií, takže velké plus!

pribor pruhlednej

Láska na první lžičce

„Vítejte na tomto čerstvě upečeném foodblogu, který je provoněný především velkým nadšením a kořeněný pořádnou porcí lásky! Každý z nás má tu svou lásku na první pohled, a nezáleží na tom, jestli je to sexy kluk v metru nebo nová kolekce lodiček. Čím jsem starší, setkávám se u sebe spíše s láskou na první lžičce, a řeknu Vám, nevyměnila bych jí ani za ty nejkrásnější lodičky od Louboutina!“

Nezamilovali byste se do blogu po prvním přečtení? Tyto řádky zdobí blog Láska na první lžičce. Dominika, milovnice Itálie, čerstvě natrhané bazalky a experimentů v kuchyni, vás provede nejrůznějšími recepty, které ukrývá v jednotlivých rubrikách.

pribor pruhlednej

Pradobroty

„Foodblog, na kterém se nespálíte.“

Marcela, maminka dvou drobků a majitelka blogu Pradobroty. Opět nechybí krásné fotky a přehledné rozdělení receptů do kategorií. Neuvěříte tomu, ale tahle usměvavá brunetka vystudovala informatiku.

Neuznává náhražky, polotovary a éčka. Potřebné suroviny si ráda vyrábí sama, jednoduchou cestou a s vynikajícím výsledkem.

pribor pruhlednej

Zásadně zdravě

Jestli u mě nějaký blog vyhrál grafikou, tak je to Zásadně zdravě.

Jana, autorka blogu, sama sebe nazývá nutriční gastronomkou. Nebude vás trápit hlady nebo nutit jíst kousky salátu nejpozději v pět odpoledne.

Zbožňuju Janči Instagram. Nejen, že na vás tenhle skvělej člověk působí neuvěřitelně sympaticky, ale i každý komentář vás rozesměje. Tahle holka je taky můj malej vzor a plus má za běžeckou výzvu #vbreznubeham100sjajou!

Na blogu na vás čekají chutné a z monitoru vonící pochoutky, které nejeden rozmazlený jazýček potěší. Opět chválím výborně strukturované menu a osobně fandím kategorii „Do 15 minut“.

pribor pruhlednej

P&G Foodies

Co se skrývá pod názvem P&G Foodies? Blog patří suprovému páru Petrovi a Gábi, kteří se vydali na společnou cestu kulinářství.

Jí rádi, jí pestře a nade vše si umí jídlo vychutnat. A ještě aby ne. Mně se vždycky sbíhají sliny hned na úvodní stránce.

pribor pruhlednej

Kitchen & the City

Kromě vaření má majitelka blogu Kitchen and the City Petra ještě nadání psát.

„Moje kuchyň. Místo, kde vznikají ty nejlepší nápady, prozrazují se ta největší tajemství a místo, kam nikdy nevkročil ani levý, ani pravý Manolo Blahnik, střevíček Carrie Bradshaw. Zato se v něm ale velmi dobře orientuje pravá i levá ruka foodblogerky Petry a Vy se tak můžete těšit na stálý přísun inspirace prošpikované zkušenostmi, kořeněné enthusiasmem a marinované láskou.“

Krásnější představení bych sama nevymyslela. Petra působí hrozně fajn, navíc je její dcera moje oblíbená blogerka @dominika.po.

pribor pruhlednej

Pěkně vypečený blog

Tenhle tu nemůže chybět! Pokud jako já milujete přehlednost, štítky a krásný design webu, bude to blog Pěkně vypečený přímo pro vás.

Lucie je pyšnou majitelkou čerstvě vydané knihy Pěkně vypečená kuchařka.

pribor pruhlednej

Zdravě bez překážek

Food blog Zdravě bez překážek, který se orientuje převážně na sportovce. A není divu. Její autorkou je známá Zuzana Hejnová, česká překážkářka a dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek.

Na blogu najdete nejen vynikající recepty, ale i užitečné tipy pro stravu sportovců či odbornější články o vlivu různých potravin na sportovní výkony.

pribor pruhlednej

S vášní pro jídlo

„Kde je jídlo, tam je láska.“ hlásá blog s Vášní pro jídlo, jejíž majitelkou je sympatická Kaya.

Jsou blogy, které lidi píšou z nudy nebo kvůli penězům. Tenhle to ale rozhodně není.

Kaya je s blogem nějakým způsobem sžitá. Stále objevuje nové věci a nebojí se psát i o tom, kde bere inspiraci a čí blogy ji zajímají.

pribor pruhlednej

Fit & Fabulous

Blogu Fit & Fabulous bude už skoro rok a já se na něm s vámi snažím dělit také o jednoduché recepty v rubrice Fit dobroty.

Nejsem klasický food bloger, vyhraněný vegetarián nebo vegan, pochutnám si na všem, ale musím vědět, co přesně jím. Ráda si všechny suroviny chystám sama a snažím se jíst to, z čeho mám dobrý pocit. Nikoliv to, co mi nakáží kalorické tabulky nebo kdejaká nutriční specialistka.

Ráda vás uvidím i na svém Instagramu:

Tak to je pro dnešek vše.

Vím, že je na české scéně spousta dalších výborných food blogů, ale o těch až v dalším dílu. Klidně mi do komentářů tady nebo na facebook či instagram přihoďte další inspiraci. Té není nikdy dost.

Díky, že mě čtete!

andy

24 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *