Cvičení

FITNESS KNIHA: Jak jsem napsala svou první knihu a co v ní najdete

 

Bylo pěkné srpnové odpoledne a mně přišel e-mail z Albatros Media. Jestli bych nechtěla napsat knihu o fitness. Když jsem si ho přečetla, chvilku jsem ani nedutala. Stálo v něm: „Znám váš blog a program FITFAB a jsem přesvědčena, že vy jste ta pravá.“

Seděla jsem jako opařená a chvilku přemýšlela, jestli to chtěli vlastně posílat mně.

Protože ale moc lidí FITFAB program nemá, nezbývalo, než věřit, že fakt mysleli mě.

Vyměnili jsme si pár mailů a plán byla na světě. Napsat knihu, která by sloužila jako návod na zdravější životní styl, cvičení a především správné provádění cviků.

Proč zrovna to?

Program FITFAB Strong má nevýhodu v tom, že v něm nestihneme a nemůžeme dokonale vysvětlit a popsat všechny cviky tak, jak bychom chtěli.

A tak jsem se rozhodla do knihy zařadit nejčastější cviky, které opakujeme v našich programech a dopodrobna je popsat.

Co vás v knize čeká?

Kniha má pevnou vazbu, 3 kapitoly, 216 stran a spooooooustu obrázků.

První kapitola se věnuje CVIČENÍ. Najdete tu:

 • úvodní podívání o zdravém přístupu ke cvičení
 • 16 užitečných tipů, které si můžete pověsit na ledničku
 • 6 praktických rad, jak se motivovat a být produktivní
 • 4 základní složky hubnutí (velký přehled)

Všechny podkapitolky provází i otázky, které byste sami sobě měli klást. Knížka nemá být jen teoretickým návodem, jak cvičit s rozumem, ale také praktickou pomůckou k tomu, abyste se nad sebou zamysleli.

Druhá kapitola se zaměří na STRAVU. Najdete tu:

 • 9 největších mýtů ve výživě
 • desatero nutričních tipů

Každou sekci v kapitole o výživě doprovází i komentáře nutriční terapeutky Andrejky Mokrejšové, která mi s touto částí knihy pomohla.

Třetí (a nejrozsáhlejší) kapitola se věnuje samotným CVIKŮM. Najdete tu:

 • 5 zásad zdravého cvičení
 • cviky na bříško
 • cviky na hýždě
 • cviky na stehna

Každá kapitolka se cviky je zaměřena na určitou část těla. Kromě samotných posilovacích cviků tu najdete i tipy na zahřátí před cvičením a protažení po cvičení. Obě části jsou totiž nesmírně důležité a objevují se i v našich fitfab videích.

Odborná pomoc nemohla chybět

S třetí kapitolou a přesným popsáním cviků mi pomohla fyzioterapeutka Terezie Dvořáčková a nutriční terapeutka Aneta Kavalíková. S holkama jsme nad tím proseděly desítky a desítky hodin, abychom cviky dokonale popsaly a přitom se dobře četly.

Kromě správného provedení cviků v knize najdete i rady, jak je neprovádět:

Ukázka z knížky (Zdroj: albatrosmedia.cz)

Fotografie do knížky mi pořídila skvělá Lucie Zíková, která je u projektu FITFAB Strong od samého začátku. O líčení na focení se postarala Majka Mai ze Studia krásy. Holky, mockrát děkuju!

Kde knihu seženete?

Knihu si můžete objednat hned několika způsoby:

1) NA NAŠEM E-SHOPU S PODPISEM A VĚNOVÁNÍM

Na stránkách e-shopu FITFAB Strong si lze knížku objednat, do poznámky stačí napsat, pro koho knížka je.

Koupit s podpisem a věnováním >>

2) NA STRÁNKÁCH ALBATROS MEDIA

Na Albatrosu byla kniha zařazena mezi bestsellery! To je naprosto boží zpráva! Knihu si můžete objednat i tam.

Koupit na Albatros Media >>

3) V KNIHKUPECTVÍCH 

Fitness knihu seženete v knihkupectvích – online i přímo v prodejnách:

 • Knihy Dobrovský
 • Martinus
 • Kosmas
 • Luxor
 • Knihy ABZ
 • Knihcentrum
 • a další…

Už knihu máte a chcete ji podepsat?

Žádný problém. Pojďme se potkat na FITFAB Day! V červnu pořádáme v pražských Žlutých lázních celodenní sportovní akci pro fanoušky FITFAB Strong a blogu Fit & Fabulous. Bude plná pohybu, zábavy a dobrého jídla!

Kdy? Neděle 30.6. od 10 – 17 hodin

Kde? ve Žlutých lázních

Více info už brzy 🙂

BONUS: Co jste o knize možná nevěděli

To bych nebyla já, aby se ke knize nevázaly nějaké zajímavé nebo vtipné momenty. Takže jsem se rozhodla, že vám jich pár prozradím:

1. Fotky do knihy vznikaly 6 hodin v kuse

Nafotit všechny cviky do knihy nám zabralo fakt hodně času. Lucka Zíková mě zavřela do fotoateliéru a neúprosně si mě dirigovala.

Pamatuju si na moment, kdy jsme po 4 hodinách práce dofotily běh v planku, ve kterém mě Lucka nechala asi 2 minuty, načež se podívala do foťáku a suše řekla: „Tady se všude tváříš jak úplnej debil, znova!“

Myslela jsem, že jí přerazím! 😀 A běhalo se znovu. Focení bylo fakt náročné, ale tlačil nás čas a chtěly jsme celou knihu nafotit za stejných podmínek. Po focení jsem přišla domů a na 4 hodiny jsem usnula.

Tím to ale pro Lucku teprve všechno začalo. Tohle jsou jen střípky z naší konverzace…

Chudák Lucka musela během extrémně krátké doby upravit obrovské množství fotek. Vyretušovat z nich všechny značky, vybílit okolí, upravit mi všude skákající vlasy, vyladit velikosti a rozměry, aby fotky seděly do knížek.

Lucka mi psala každej den, že nemá absolutně šanci to stihnout do deadlinu.

A pak si ještě k tomu zlomila kotník. Což mě možná trochu zachránilo (promiň Lucí :D), ale tím, že zůstala připoutaná doma s berlemi, se fotky stihly v termínu.

Ze zákulisí focení knížky

2. Bez odjezdu do Orlických hor by kniha nevznikla

Kdo mě zná nebo aspoň sleduje na mém Instagramu, asi tuší, že se v životě moc nenudím. Přijít z práce a sednout si ještě k psaní knihy pro mě je totálně nadlidský výkon, a tak jsem potřebovala někam odjet, vypnout a soustředit se jen na psaní.

Ideálním místem na to se stala malá vesnička v Orlických horách, kam jsem pár dní po Vánocích utekla spolu s Andrejkou Mokrejšovou a celé dlouhé dny jsem pracovala na textu.

Byla to tak příjemná změna prostředí, že šlo psaní úplně samo. Jestli ještě někdy budu něco psát, jedu rozhodně zase do Orlických!

S Andrejkou Mokrejšovou v Orlických horách

3. V den deadlinu se kniha editovala na druhé straně zeměkoule

To bych nebyla já, abych něco nedělala na poslední chvíli.

Moc jsem ale chtěla, aby se kniha vydala ještě před začátkem léta, a tak jsem musela splnit poměrně přísný deadline na odevzdání hotového textu. Pamatuju si, že to byla nedělní půlnoc.

Byla neděle ráno a chybělo nám ještě doopravit mnoho cviků s fyzioterapeutkou Terezkou. Terku však pracovně odvolali na víkend do jihoamerického Peru, a tak jsme se ocitly v menším časovém presu.

V neděli ráno jsem Terce posílala texty na kontrolu a ona je v taxíku po cestě na letiště revidovala a posílala mi je zpátky. Pamatuju si, že jsem měla nervy nadranc, ale celá situace byla tak vtipná, že jsme se tomu obě fakt jen smály.

Bez Terezky úprav by ale kniha se cviky neměla odborný dohled a moc mi záleželo na tom, aby byl každý cvik popsán naprosto přesně a abychom v knize upozornili na všechny chyby, které se při cvičení běžně dělají.

A myslím, že se nám to povedlo.

Mám velkou radost z toho, kolik knih už jste si objednali! Moc se těším na vaše reakce a doufám, že vám knížka bude nejen milou radostí, ale také užitečným pomocníkem ve světě fitness a zdravé výživy.

Díky, že mě čtete!

Vaše

Chci si koupit knížku >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *