Buď FIT,  Cvičení

Co je FITFAB LIGHT a co vás v programu všechno čeká?

Před několika dny jsme dokončili natáčení nového fitness programu FITFAB LIGHT, pokračování prvního dílu FITFAB Strong. Oficiální stránku FITFAB Light najdete pod tímto odkazem – jsou zde přímo plány cvičení a videa.

Co je FITFAB LIGHT?

Stejně jako FITFAB Strong je i toto fitness program na 4 týdny, který se cvičí podle předepsaného plánu cvičení doma u videí. Samozřejmě zdarma.

Funguje to tak, že si vyberete obtížnost, na kterou se cítíte či na kterou máte čas, a to buď MINI nebo MAX. Doporučuju vám spíše MINI, protože je dlouhodobě udržitelná a přesto velmi výživná. Pokud jste však zvyklí na pohyb každý den nebo se chcete opravdu nakopnout, můžete zvolit verzi MAX, ve které cvičíte každý den kromě neděle.

Mrkněte se na úvodní upoutávku:

A proč LIGHT?

Přestože anglické slovíčko „lehký“ působí, že to bude něco lehkého, úplně tomu tak nebude. Spíše bychom to přeložili jako „mírný“, přesto jsme se u natáčení pořádně zapotili!

Čím je tedy light jiný? A co od něj můžete očekávat?

Hlavní znaky FITFAB LIGHT:

  • je tam více posilování a méně kardia
  • je nás ve videu méně (jen 5 cvičících)
  • videa jsou kratší (okolo 20 min)
  • použili jsme jednodušší techniku na natáčení
  • neměli jsme tentokrát živou hudbu
  • je to velmi účinné cvičení
  • vhodné do vedra a na bolavá kolena

Které lekce vás čekají?

Dohromady to bude 6 lekcí se třemi lektorkami. Rozdělili jsme je tak, abyste v každém cvičení namáhali různé části těla a abychom vyslyšeli vaše prosby (například cvičení spodního bříška nebo vnitřní strany stehen).

Těšit se můžete na:

1. BOOTY – cvičení na zadek s Andy Pavelcovou

2. COFFEE YOGA – jóga s kávou s Andrejkou Mokrejšovou

3. ABS – cvičení na bříško s Katharine Selešiovou

4. PILATES – pomalé posilování středu těla s Andy

5. UPPER BODY – cvičení na paže a záda s Andrejkou

6. LEGS – cvičení na stehna (hlavně vnitřní strana) s Katharine

Kdy program vypustíme do světa?

Bude to v pondělí 30.7. ve 4 hodiny ráno! Odkaz umístíme na Facebook stránku Fitfab Strong.

Kde najdete oficiální webovky? TADY!

Kde najdete videa na YouTube? TADY! (Za odběr budeme rádi ♥)

Kde můžete videa stáhnout? TADY! (Pod každým videem je možnost „Download“)

Koho v programu uvidíte?

Na náš tým jsem fakt hrdá! Holky i kluci mi se vším pomáhali, kamera i fotografka odvedli báječnou práci, sama bych to nikdy nezvládla.

Kdo tedy bude v lekcích?

1. Andy Pavelcová

Asi se představovat nemusím – za zmínku stojí, že povedu dvě lekce – Booty a Pilates.

2. Andrejka Mokrejšová

Andrejka studuje medicínu, na blogu FITFAB Strong už napsala několik článků o zdravé stravě a přispívá v naší facebookové skupině FITFAB Strong parta o jídle a zdravém pohybu.

Bloguje především o sportu, motivaci a jídle na blogu andreamokrejsova.cz.

Mohli jste ji vidět už v lekcích programu FITFAB Strong, nicméně v LIGHT verzi si Andrejka vzala na starost dvě lekce – COFFEE YOGU a UPPER BODY.

3. Katharine Selešiová

Zpěvačka, herečka a vystudovaná tanečnice Katharine vás provede lekcemi ABS a LEGS.

Toto energické děvče si z lekcí budete pamatovat, Katharine své herecké schopnosti přenesla až před kameru na zahradu, kde jsme natáčeli a každá její lekce tak srší neuvěřitelnou energií.

Katharine ráda tančí, běhá, cvičí jógu a je z našeho týmu nejohebnější!

4. Martin Žáček

Martina jistě znáte z FITFAB Strong – tenhle týpek nejvíce zářil v lekci Abs Legs, v novém programu ho ale uvidíte v každé lekci.

Martina máme nejradši pro jeho pozitivní energii, klid a umění motivovat k pohybu. Běh je Martinův největší koníček a nedávno zaběhl půlmaraton za 1 hodinu a 23 minut!

5. Roman Sterly

Náš nováček týmu a rozhodně jsme neudělali chybu! Roman jednou přišel na mou Roxy jógu a hned jsme si všichni padli do oka! Je cílevědomý, pilný a cvičení ho baví.

Kdykoliv se na něj během cvičení podíváte, culí se a přenese na vás super náladu taky! Romana uvidíte ve všech videích FITFAB Light a doufáme, že ho překecáme i na další programy!

Kdo ještě byl u toho?

Celý program by nevznikl bez kameramana Peti Holečka a Tomáše Dietla z labmedia. Kluci sice točí po celém světě větší pecky než naše cvičení, ale milujeme na nich to, že během natáčení vytvoří fajn atmosféru a i následný střih je prostě zábava!

Nádherné fotky obstarala Anička Turková, vynikající fotografka, která bezděčně necvaká, ale promýšlí každý snímek, který pak vykreslí dokonalou atmosféru i světlo.

Z vašich nejčastějších dotazů

Za posledních pár dní jsem zaevidovala několik dotazů, proto zde odpovím na ty, které chodily nejčastěji.

Dá se díky FITFAB LIGHT zhubnout, i když tam je méně kardia?

Samozřejmě že ano, ale záleží na vašem přístupu. Každé cvičení je pro tělo dobré a celý program LIGHT jsme promysleli tak, abyste se u něj zapotili a byl účinný na hubnutí i zpevňování. Na druhou stranu, pokud si zacvičíte jen tak napůl, nedáte do toho všechno, budete celý den jíst tučné, sladké nebo smažené, tak se pravděpodobně nic dít nebude. Pokud chcete hubnout, spojte kombinaci zdravého pohybu se zdravým jídlem a spokojenou myslí. Nezapomeňte odpočívat a dodržovat pitný režim. Pak velmi pravděpodobně zhubnete.

Je FITFAB LIGHT lehký?

Lehký rozhodně není. Ale není třeba tak náročný jako INTERVAL Strong. Méně se u něj skáče či pobíhá, zato více leží a posiluje. Je ideální do vedra nebo pro ty, co kvůli zdravotním komplikacím (např. špatná kolena) nemohou tolik skákat.

Natáčeli jste to v kuse?

Ano, každé video jsme natáčeli live bez přestávky. Za prvé je to přirozenější a vy si můžete být jisti, že to s vámi jedeme na živo, a za druhé je to pro nás časově i technicky jednodušší. Nevýhodou je samozřejmě občas nějaký přeřek nebo chybka (např. okolo projde člověk nebo dokonce kachna – těšte se na první video :D).

Bude Andy říkat „perfekt“?

Ano, bude. O to bych vás nemohla připravit!

Co je Coffee Yoga?

Je to lekce jógy, kterou povede Andrejka Mokrejšová a u které se pije káva. Místo kávy můžete ale použít i vodu, čaj nebo cokoliv jiného, ale taky u toho pít nemusíte. Je to jen malé zpestření lekce, které nám přišlo jako legrační nápad.

Tak.

Máte další dotazy? Sypejte je klidně do komentářů a pokud budou zajímavé, zařadím je sem do článku!

Díky, že mě čtete a těšte se! Sledovat nás můžete na Instagramu @fitfabstrong.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *