Jak se cítit líp

Jak na Instagramu (ne)hledat inspiraci?

 

Pokud vlastníte Instagram, taky určitě sledujete někoho, kdo vás inspiruje, motivuje a žene kupředu. Je vlastně jedno, jestli hledáte vzor ve fitness, v kuchařském umění nebo třeba ve vzdělávání.

Určitě jste už ale stejně jako já prošli obdobím, kdy jste si polovinu svých nasledovaných lidí promazali a udělali tak pořádnou čistku v tom, co vlastně chcete vídat a co ne.

Proč na Instagram vlastně chodíte?

Dělá vás to lepším člověkem? Cítíte, že je tam vaše komunita a rozumí vám? Obdivujete někoho? Nebo jen špehujete svýho ex? Každý může mít svůj důvod.

U mě se to tak nějak střídá. Pokaždé chci ale zapnout Instagram a opustit ho s tím, že mám větší chuť na sobě pracovat.

V čem konkrétně?

Na podzim a v zimě mívám období, kdy nejradši sleduju fitness profily. Na jaře se můj Instagram naopak zaplní samými běžci a v létě se chci vzdělávat a obklopovat lidmi, kteří něco dokázali, něco budují a namotivují mě na podzimní období, kdy jsem nejproduktivnější a chci tvořit.

Všechny tyhle profily ale mají jedno společné.

A to mě přesvědčilo usednout za klávesnici a sepsat vám to.

Podle čeho si vybírám?

Nesleduju někoho jen proto, že už má tolik fanoušků. Nesleduju ho jen proto, že kámoška říkala, že je super. A ani proto, že by nějak specificky komunikoval. Nebo měl nějaký zázračný talent.

Nejradši mám ty profily, u kterých vím, že… wait for it… že kdybyste jim jejich Instagram napořád sebrali, tak by vedli pořád stejně super a kvalitní život jako předtím.

Basta.

Zjistila jsem, že mě berou opravdoví lidé, jejichž život nebo práce jsou tak zajímavé, že by je to bavilo i bez instáče. U hodně instahvězd naší doby jsem si poslední dobou všimla, že se všechno točí jen kolem jejich online světa, ale v reálném životě buď nemají nebo neumí vůbec nic.

A pokud by jim někdo ze dne na den zrušil profil, zbořil by se jim celej svět.

Takovej profil… je pro mě prázdnej a nafouklej profil.

A i proto jsem pyšná na náš FITFAB Strong tým, kde většina z nás zvládá práci na plnej úvazek a můžeme tak sociální sítě brát s nadhledem a jen jako prostředek, jak pomoct dalším lidem.

Tak až se budete příště rozhodovat, koho si nasledujete a koho ne, zkuste si na mě vzpomenout. Protože má smysl bojovat za ten opravdovej život a píli tam venku mezi normálníma lidma mimo Instagramy a všechna ta srdíčka.

Díky, že mě čtete, a ano, budu psát teď častěji!

PS: Už jste četli článek Jak (ne)dělat spolupráce aneb navoněný svět influencerů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *