Buď FIT,  Jak se cítit líp

Jak vznikl FITFAB Pracák a proč si ho pořídit

Ani se mě neptejte, jak vznikl tenhle název. S holkama už jsme nějaký ten měsíc pilně pracovaly na novém díle, které má být prvním pracovním sešitem pro dospělé, který vás naučí rozumět zdravému přístupu k výživě a pohybu.

V plánu bylo nazvat ho „deník“, „deníček“ nebo „sešit“, ale zkrátka jsme chtěly, aby v názvu zaznělo to, že je to „pracovní sešit“. To je ale na poměry FITFAB Strong trochu dlouhé… a jak jinak jsme ve škole říkali pracovnímu sešitu, než…

FITFAB Pracák!

Název byl na světě, stejně jako obsah, který několik měsíců vznikal pod rukou mě, Andrejky Mokrejšové, Nikči Kněžourové, Katy Selešiové a Anet Kavalíkové, našeho pětičlenného holčičího gangu, který si nenechá ujít žádnou pořádnou výzvu.

A mimochodem – už je v prodeji ZDE!

Foto: Ann Turková

Co vlastně ve FITFAB Pracáku najdete?

Já doufám, že hlavně zábavu, kreativitu a ponaučení. A to vše v podobě mnoha zajímavých úloh, tajenek, hádanek, textů i vyplňovaček.

FITFAB Pracák je jakási knížka, kterou jsme vytvářeli na míru našim fanouškům. Jsou už totiž v oblasti výživy a sportu částečně orientováni, čtou pravidlně můj i Andrejky blog a nedají se zmást jen tak nějakým klasickým mýtem či hloupou dietou z módního časopisu.

Proto bych skoro řekla, že je Pracák určen všem trochu pokročilejším, kteří si chtějí vyzkoušet, jak dobře stravě a cvičení rozumí, a hlavně se něco hravou formou naučit.

Zajímá vás, co přesně je obsahem jednotlivých úloh? Kde Pracák seženete a kolik bude stát? Pak si určitě přečtěte náš článek na blogu fitfabstrong.cz:

PŘEČÍST: FITFAB Pracák: Naučte se hravou formou přemýšlet o fitness a zdravém stravování

V Pracáku si budete:

  • kreslit,
  • vyplňovat,
  • hádat a luštit,
  • bavit se,
  • vzpomínat a plánovat.

Některé úlohy se opakují, některé zase ne. V určitých případech dokonce budete radit samotným FITFAB fanouškům, protože jsme převzali spousty jejich reálných dotazů z mailů a zpráv.

Máte se na co těšit!

Jak to celé vůbec vzniklo?

Je to asi nejčastější otázka, jakou dostáváme.

Velkou inspirací mi byla knížka Jak na sítě. Dostala jsem se k ní celkem náhodou, protože mě její autorky oslovily, zda bych jim tam nechtěla napsat jednu podkapitolku – právní desatero, jak se chovat na sociálních sítích v souladu se zákonem. Moc ráda jsem kývla a ještě radši jsem pak knížku po vydání doslova zhltala.

Zaujal mě totiž už její úvod, ve kterém autorky slíbily, že čtenáře naučí o práci na sociálních sítích lépe přemýšlet.

A v tu chvíli mi to docvaklo.

S celou partou FITFAB Strong totiž neustále tvoříme něco, co na vás pořád hrneme. Ať už to jsou videa, hrozně moc článků, semináře, soustředění nebo prostě naše příspěvky na Facebooku a Instagramu. Že je to takové jednostranné a nikdy jsme vám nedaly dost prostoru nebo času na to, abyste ty informace, které od nás máte, mohli někdy prakticky využít.

A právě k tomu slouží FITFAB Pracák. Je to něco, co vám bude naslouchat, co vás nechá tvořit po svém.

Byla bych hrozně ráda, abyste každý ten Pracák pojal vlastním stylem. Někdo si z něj může udělat deník. Někdo poznámkovač pro nově nabité vědomosti. Někdo jako inspiraci a motivaci k novému a lepšímu startu. Někdo si z něj udělá umělecké dílo (a to nám pak prosím pošlete fotky!).

Je to jen a jen na vás. Je to vaše místo. K vaší tvorbě.

A to nejlepší na tom je, že vás to naučí strašně moc věcí. Z praktických úloh nebo hádanek si toho totiž zapamatujete nejvíc a dokážete to pak použít v praxi. A to nám připadá nejdůležitější.

A abych tedy odpověděla i na otázku z názvu článku…

Proč si ho pořídit?

Za prvé se díky všem úlohám skutečně naučíte lépe o přístupu ke zdravému životnímu stylu přemýšlet. Úloh je fakt hoooodně a vystačíte si s nimi na nějakou dobu. Navíc se k nim určitě doporučujeme i vracet, určitě na sobě uvidíte pokroky.

Za druhé to každému z vás dá něco jiného. A na to se hrozně těšíme. Každý si z toho totiž dokáže vyzobat to, co potřebuje pro sebe, a mnoho úloh jsme nastavily s holkama tak, aby odpověď byla jedinečná – prostě vaše. A abyste se zamýšleli spíše nad sebou a svými zvyky, než nad tím, jak to vlastně má být perfektní podle někoho jiného.

A za třetí nám uděláte strašnou radost. Nevím, jak moc si to dokážete představit, ale každé takové dílo je pro nás jak vlastní dítě. A ten pocit, že o vaši dlouhou a náročnou práci někdo má zájem, je prostě strašně hezký.

A tak doufám, že budete z Pracáku stejně nadšení jako já, když jsem ho poprvé držela v ruce. Je krásně hladký, voní a doslova na vás volá, abyste do něj začali psát, malovat a tvořit.

A kdy už teda bude v prodeji?

Už v nadcházejícím týdnu! Nevíme sice kvůli naskladňování ještě přesný den, ale pokud nám TADY necháte svůj mail, tak vám dáme vědět hned, jak se to spustí!

Prodej bude na e-shopu našeho dlouhodobého partnera Sportisimo, protože asi chápete, že k sobě domů tolik Pracáků prostě nenarvu.

Moc děkujeme, že nás tak podporujete a máte o FITFAB Pracák takový zájem. Už brzy bude u vás doma, slibujem!

Díky za přečtení a krásný máj!

Více o FITFAB Pracáku TADY!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *