Buď FIT,  Cvičení

19 nejlepších českých fitness blogů podle Fit & Fabulous

Máte nějaké oblíbené české fitness blogy? Necháte se rádi inspirovat?

Já jo a rozhodla jsem se vám všechny super blogy představit! Každý má něco do sebe, ať už je v něm spousta inspirace na vaření, cvičení nebo jen pozitivní a zdravý pohled na věc. Ke každému vám také přidám odkaz na Instagram, který prostě frčí!

Tak tady jsou všechny hezky pohromadě, pojďme na to! (Pořadí je čistě náhodné, boží jsou všechny!)

Nejlepší české fitness blogy

cinka

1. Fitfoodmanic – Blanka Pilátová

Blani, sympatická studentka VŠCHT, mě dostala svým stylem psaní. Neznám lepší český blog, u kterého bych se rozesmála několikrát za jeden článek.

Mohla by psát asi o čemkoliv a bavilo by mě to. V článcích nezapomíná ani na vtipný obrázky a gify. Zkuste se začíst, určitě tomu přijdete na chuť! Je to další člověk, který u fitness přemýšlí hlavou a vyvrací hloupé mýty.

***

2. Andrea Mokrejšová

V poslední době můj nejoblíbenější fitness a food blog. Andrejka studuje nutriční terapii na lékařské fakultě a píše skvělé články ohledně výživy a sportu. Sama hodně běhá, cvičí a objevila se ve fitness programu FITFAB Strong.

Líbí se mi její bezprostřednost a nenucenost, zároveň velká odbornost a znalost, a Andrejky fotky na instagramu jsou pohlazení na duši:

***

3. Lucie Minářová

Lucka patří k dalším lidem, kteří zachraňují fitness svět od hloupých mýtů a nebojí se proti nim ostře vymezovat. Tahle usměvavá Brňačka si vás získá svojí přirozeností a pílí, se kterou jde do všeho, na co sáhne.

Možná ji znáte z internetového magazínu Aktin, který všem moc doporučuju číst, sama tam občas přispívám.

Příspěvek sdílený Lucie (@luciemin),

***

4. Time to Fit – Eliška Hudcová

Eliška mě fascinuje tím, že působí neuvěřitelně křehce, ale je to vážně holka do nepohody. Hrozně ráda sleduju její sportovní dobrodružství během cestování.

Líbí se mi ta všestrannost, krásný instagram profil a oceňuju dvojjazyčný web! (aj + čj).

***

5. Katy Blažčíková

Katčin blog míří na vegany a snaží se přesvědčit, že i na rostlinné stravě je možné mít formu na soutěž nebo i mimo soutěžní období. Na Katce se mi líbí to, že se během nesoutěžního období stále drží ve formě a chce se cítit dobře, nejen skvěle vypadat.

Doporučuju hlavně veganům, kteří trochu tápou, kam svou stravu dál posunout.

***

6. Blog by P. – Peťa Elblová

Jedna z prvních blogerek, kterou jsem začala sledovat. Péťa Elblová. Je hrozně roztomilá, fajn a píše opravdu pro své fanoušky. Dává do toho kus sebe a je vidět, že blog pro ni je jakýmsi osvobozením a to, že může pomoci ostatním lidem, kteří si prošli poruchou příjmu potravy, ji nabíjí energií.

S Peťou jsem udělala malý rozhovor, určitě si ho přečtěte. Najdete tam něco z fitness, něco z běhání a něco ze zdravé stravy.

Zastává názor, že by si člověk měl svůj režim nastavit tak, aby to pro něj bylo trvale udržitelné, protože formování postavy chce čas a trpělivost a při nastavení moc přísného režimu, kdy budete držet nesmyslné diety a cvičit čtyři hodiny denně, to moc dlouho nevydržíte.

***

7. Aneta Synková

„Vítejte s usmívejte se.“ přivítá vás blog roztomilé studentky z Brna. Anet je moje kamarádka, která s námi také spolupracovala na projektu FITFAB Strong. Šťastný a milý člověk, který šíří positive vibes mezi svoje fanoušky.

Anet ráda cvičí, chodí denně na dlouhé procházky a proslavila se hashtagem #walkingsrdcem.

***

8. David Pártl

Co by to bylo bez chlapů. A David a jeho blog vás budou bavit. Nebo spíše Instagram.

David Pártl je instruktor Les Mills a jeho lekce jsou nabité energií, kterou tenhle usměvavý krasavec srší na všechny strany. Přesvědčte se sami:

***

9. Czech Fitness Couple

Zuz je medička milující zdravý životní styl a tvrdou dřinu. Přičichla ke crossfitu, ale srdce ji táhne k bodyfitness. Zuzku jsem si oblíbila ze dvou důvodů – prvním je její nadšení pro studium medicíny, druhou je její práce pro Loono, která mi přijde, že fakt dává smysl.

Tom je stavař, crossfiter, kulinářský expert na poli ovesných kaší a milovník stylových tepláků. Na instagramu ho najdete jako @mojekase.

Spolu píšou parádní blog, fotí a motivují ostatní i sebe samotné. Do článku vždycky dýchnou kousek hrozně milé ironie, takže nejen, že si dokážou utahovat ze sebe navzájem, ale stejně jim to klape, a pokaždé na blogu přistanou nové a vtipné články o jejich dalších sportovacích, kulinářských nebo cestovacích dobrodružstvích.

Příspěvek sdílený Zuz (@iamzuz1),

***

10. Za normální holky

„Není to o vzhledu, ale o postoji.“

Blog, který v Česku chyběl. Projekt, který si klase za cíl naučit holky myslet normálně, brát se takové, jaké jsou, hledat v životě věci, které je baví a naplňují a nešílet z každého kila navíc.

Za normální holky získaly popularitu v posledním roce a jsem sama zvědavá, co dalšího přinese.

***

11. Zdravě bez překážek

Fitness a food blog Zuzky Hejnové, přední české atletky, který spolu píšeme.

Blog je zaměřený na profi i rekreační sportovce, je více odborný, takže v něm najdete jak tipy na zdravé a efektivní trénování ve vrcholovém sportu, tak články z oblasti sportovní výživy.

***

12. Health Matters – Nutri Katie

Káťa je dalším příkladem lidí, které česká fitness scéna potřebuje. Zdravý pohled na výživu jde ruku v ruce se zdravým fitness životem.

Na Káti blogu i instagramu narazíte na spousty receptů a super tipů do kuchyně.

***

13. Holky ve formě

S těmito dvěma je prostě sranda. Lenka a Bára, naprosto fantastický duo, které maká o sto šest, motivuje a baví.

Nejsou to takové ty klasické blogeríny, ale o to radši se na jejich příspěvky ráda mkrnu.

***

14. Simona Cahlová

Původně zamindrákovaná Simča s několika kily navíc, které prostě nenáviděla. Po několika dietách také našla svou zlatou střední cestu a teď píše spokojený vyrovnaný blog.

Motivaci načerpáte také ze Simči instagramu:

***

15. Vendy Ursacherová

Sympaťačka na první pohled, veselý blog s mottem Happy girls are the prettiest, s čímž se stoprocentně ztotožňuju.

Tenhle blog má velký potenciál, jen bych Vendy změnila tu url! 😀

Příspěvek sdílený Vendyy (@vendyy_u),

***

16. Fit & Fabulous

Mezi posledními zmíním Fit & Fabulous. A fakt se snažím, aby byl nejlepší! 😀 Blog, který jsem nezaložila proto, abych vám vyprávěla, jak se mám a jak jsem se zrovna vyspala. Chci ho psát užitečně, chci vám předat nějakou hodnotu a naučit vás žít zdravě a mít z toho radost. Více si přečtěte v článku Kdopak to píše?

Žiju běháním. Tancem. Cvičím s vlastní vahou (ono to stačí haha). Každé léto pořádám v Praze venkovní kurzy jógy. Miluju kuchtit a občas si dám sklenku vína. Bez výčitek.

Založila jsem fitness program FITFAB Strong, který jsme vypustili mezi lidi zdarma, abychom jim zpřístupnili zábavné cvičení doma a zvedli je z gaučů!

***

Tři bonusové!

17. Lu Gregorová

Slečna, která si tu zasloužila být.

Nakonec přidám majitelky tří instagram profilů, které sice nemají blogy, ale hrozně moc by je měly mít. Lu je neuvěřitelně sympatickej člověk vyzařující tolik energie, která by se na blogu vyjímala. Píše pro magazín Kondice a vede tento super motivační instagram:

***

18. Lendulinek

Lenka, majitelka super instagramu, krásného tetování, zrzavých vlasů a jednoho šťastného pejska. Líbí se mi ta přirozenost, štěstí a zároveň motivace, která sálá za každého obrázku.

Je to jeden z těch lidí, které doufám, že půjde co nejvíce lidem příkladem. Smyslem není se honit za něčím nesmyslným, ale být šťastný a spokojený.

Díky za to, Leni!

Příspěvek sdílený Leni (@lendulinek),

***

19. Agáta Szturcová

Poslední bude i s videem!

Zábavná a neuvěřitelně vtipná slečna, kterou si jednou nasledujete a už nikdy neodsledujete. Nejvíc mě baví její styl psaní příspěvků, a proto Aguš, apeluju na tebe, aby sis do roka od vydání tohoto článku založila blog a pak mi na něm poděkovala! 😀

Uvidíte, že to udělá!

***

Inu, to je zatím vše.

Že jsem na nějaký blog zapomněla? Tak mi napište, ať je všechny poznám, případně je sem doplním!

Přečtěte si i seznam nejlepších českých food blogů. Další tipy mi klidně můžete posílat na facebook nebo psát do komentářů!

copy-of-sara

 

 

 

 

 

Chcete pravidelnou dávku inspirace? Sledujte mě na instagramu 

 

21 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *