Cvičení

6 zábavných fitness a nutri profilů, kterým můžete věřit

 

Velmi často se mě ptáte, koho bych ze světa cvičení a stravování doporučila sledovat na Instagramu nebo Facebooku, případně kdo má vážně užitečný blog.

Když jsem si dělala rešerši, byla jsem občas dost smutná, kolik rádoby odborníků po internetech rozdává své vědomosti. Mnoho jiných profilů mě ale naopak přesvědčilo o tom, že i v Česku a na Slovensku máme lidi, kteří tvoří zajímavý obsah plný užitečných a lidsky podaných informací.

Tak si je pojďme představit:

1. To jídlo – výživa zábavnou formou

Projekt, který vede sympatická Týna, už má na Instagramu desítky tisíc fanoušků, kteří se chtějí dozvědět něco o zdravém životním stylu.

Na profilu @tojidlo najdete mnoho užitečných tipů, srovnání, infografik i zábavy. Projekt má nápad, šmrnc a zaslouží si určitě ještě více pozornosti.

Ukázky profilu @tojidlo

2. Aktin – zábavná edukace sportovců

Projekt Aktin má na starosti parta lidí, kteří mají ke cvičení a stravě opravdu zdravý přístup. Jejich instaprofil @aktincz obsahuje kromě receptů ze surovin, které prodávají na svém e-shopu, také skvělé infografiky, ilustrace a hlavně kvalitní texty pod příspěvky.

Ačkoliv je Aktin obklopen lidmi, kteří vyznávají hlavně silový trénink (čemuž já jako cardio queen moc neholduju), je mi celý obsah neskutečně blízký a moc jim fandím.

Není to ani tak dávno, co jsem psala pro jejich blog a moc mě to bavilo! Nejpyšnější jsem na článek Největší podvody, které na nás výrobci potravin neustále zkoušejí.

Ukázky profilu @aktincz

3. Institut moderní výživy – odborně pro normální lidi

„Vzdělávání ve výživě na základě vědecky podložených informací moderní a srozumitelnou formou“

Tento poměrně mladý projekt mají na starosti sympaťáci, kteří se snaží bojovat s dezinformacemi v oblasti výživy, ale také přiblížit lidem stravu lidsky, aby pochopili, že to zase taková věda není.

Kluci píšou super blog a z Instagramu @institutmodernivyzivy poznáte, že se rozhodně nenudí.

Ukázky stories @institutmodernivyzivy

4. Fitclan – bourání mýtů od sousedů

„Fitness web, ktorému môžeš veriť.“

Skvělý slovenský projekt, který se snaží bořit mýty v oblasti cvičení a sportovní stravy. Na svém instagramu má @fitclan také užitečné texty, obrázky a tipy na recepty.

Kromě instaprofilu má tahle parta taky super blog a e-shop.

Ukázky profilu @fitclan

5. Nehladu – nutri duo

Dvě sympatické nutriční terapeutky, které píšou blog o výživě a starají se o svůj profil @nehladu – nejlepší mi na něm přijdou edukativní okénka ve stories.

Kromě toho holky pořádají semináře, přednášky i nutri konference. Na jedné z nich nás můžete potkat s Andrejkou Mokrejšovou – 6. října Nutri Geeks!

Ukázky stories @nehladu

6. Luciemin – zdravá motivace do cvičení

Lucku Minářovou doporučuju sledovat, pokud chcete nejen pořádnou dávku sportovní motivace, ale hlavně trochu rozumného přístupu ke cvičení.

Ačkoliv Lucka jede silovější tréninky, její příspěvky na Instagramu @luciemin mě baví, mají vždycky přidanou hodnotu a texty pod nimi čtu do posledního písmenka.

Málokterá fitness blogerka to má v hlavě srovnáno jako Lucka. Neříkám, že je jediná, ale tahle vás, myslím, bude fakt bavit.

Ukázky profilu @luciemin

Další profily, které mě baví

… a které by tu neměly chybět:

Máte nějaké další tipy, ať už z oblasti výživy nebo sportu? Šup s nimi do komentářů!

Díky, že mě čtete,

Už mě sledujete na Instagramu? Najdete mě jako @andy.fitfab ♡

3 komentáře

 • Jana

  Ahoj Andy, díky moc za skvělý článek. Pár tvých tipů jsem hned začala sledovat. Tvůj blog sleduju už delší dobu a stejně tak i blog Andrejky. A Fitfabstrong. Moc vám všem fandím. Líbí se mi co a jak děláte. Váš nový program jsem doporučila mamce (má problémy s koleny).
  Btw. dneska jsme se potkaly ve Stromovce při běhání. Já byla ta, co se na tebe usmívala jako šílenec, protože jsem měla radost, že jsem potkala svou oblíbenou blogerku, ale litovala jsem, že běhám bez mobilu na fotku. 🙂 🙂 🙂
  Měj se hezky a ať se vše daří, tak jak si přeješ.

  • Fit & Fabulous

   Jéé, to je milý! 😀 Já jsem si říkala, že se na mě někdo směje podezřele mile, většinou to jsou jen takový běžecký úšklebky 😀 Tak příště! 🙂

 • Veronika

  Andy, díky za tipy 🙂
  Za sebe přidávám Tichovy dobroty. Kačku znám už přes 20 let a znám její příběh – je opravdová, lidská a používá selský rozum. Byla v Master chef a vydává teď druhou kuchařku, k tomu je i osobní trenerka. Na nic si nehraje 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *