Buď FIT

Co že to teda chystám? Online akademii!

Stalo se to tenkrát, když jsem scrollovala Instagramem a narazila během pěti minut na super příspěvek od Institutu moderní výživy, skvělé video od fyzioterapeutky Lenky Augustínové z Kinisi a na nutritip od Andrejky Mokrejšové.

A říkala jsem si, jak je super, že sleduju lidi a obsah, jejichž tvorba mi dává smysl. A že bych nejradši každý den dávala na stories výběr toho nejzajímavějšího od těch nejlepších, kterým důvěřuju a jejichž obsah bych svým fanouškům hrozně ráda doporučila.

Tak jsem nad tím tak přemýšlela, jakou by to mohlo mít formu, jak často bych to dělala a koho bych do těch stories přidala.

Ale pořád to mělo nějaký mouchy:

Jak to budu archivovat?

Jaké pořadí zvolit?

Rozčlenit to na cvičení a stravu? Nebo to míchat?

Dát tomu nějakou formu? Templaty?

Pořád to prostě nebylo ono.

A tak jsem si řekla, že bych tomu mohla udělat nějakou podstránku na webu FITFAB Strong. Kde bych jednotlivé příspěvky přidávala a tvořila tak jakousi brožuru užitečných příspěvků pro naše fanoušky.

Jenže to taky nebylo ono. Bylo by to pátý přes devátý a člověk, který by takovou podstránku objevil po půl roce, by v tom měl tak akorát guláš.

A pak mi to došlo.

Vytvořím to celé znovu. Přehledně, srozumitelně, od nejobecnějšího ke konkrétnímu. O výživě, anatomii, cvičení, mysli nebo první pomoci.

Oslovím všechny lidi, které ráda sleduju a kteří jsou pro mě největšími odborníky ve svém oboru. A natočím s nimi obsah, který shrne všechno podstatné tak, aby to pro vás prostě bylo na jednom místě od A do Z. Srozumitelně a hlavně kriticky. Žádné bullshitování o dietách nebo vymýšlení si ideálních postupů na základě vlastních zkušeností.

Vysnila jsem si online akademii, která bude obsahovat databázi výukových videí plnou praktických tipů, ukázek a návodů. Žádné tupé memorování nebo suchý výklad, ale ten suprový živý obsah, jaký znám z Instagramu.

Zrazovalo mě ale hrozně věcí:

Půjdou do toho tihle lidi se mnou?

Zvládnu to udělat v takové kvalitě, aby to stálo za to?

Chci do něčeho zase vrazit většinu svých peněz?

A bude to někdo vlastně vůbec chtít?

Svěřila jsem ten nápad několika nejbližším lidem a bylo vymalováno. Myšlenka online kurzu se všem hrozně zalíbila a pustili jsme se do oslovování budoucích lektorů.

Takový zájem jsem nečekala

Upřímně jsem si nedělala velké naděje. Měla jsem vysněných tak 35 lidí z oblasti výživy, fitness, fyzioterapie, medicíny či běžeckého světa, ale taky některé nezávislé organizace či spolky.

Obepsala jsem všechny během jednoho týdne a svěřila jim na asi tak třech A4kách svůj plán. Někteří mě dokonce ani neznali, o to to bylo horší a zdánlivě bez šance na úspěch.

A jak jsem koukala, když mi skoro všichni postupně napsali, že je to super nápad a že do toho jdou. Z těch třiceti pěti mě odmítlo jen šest lidí.

Upřímně jsem to fakt nečekala a pamatuju si ten večer, kdy jsem začala zelenit políčka všech lektorů, kteří se rozhodli přiložit ruku k dílu. Celý můj excelovský soubor se zazelenal a mně došlo, že teď budu muset fakt zabrat, aby to bylo dobrý a nezklamala jsem důvěru všech těch lidí, kteří se do toho rozhodli jít se mnou.

Jdeme natáčet!

Rychlost, jakou se to všechno událo, jsem vůbec nechápala.

Do pár týdnů jsem mezi přihlášené lektory rozdělila témata, která jsou jejich největší doménou. Každý měl za úkol připravit vlastní obsah, prezentaci a dostavit se v určený čas do studia, kde bylo všechno nalajnovaný na minuty.

Téměř všechny odtočené lekce jsem osobně dozorovala a pukala jsem štěstím. Tohle bylo přesně ono.

Tohle tady hrozně chybělo.

Každý z lektorů byl boží. V každé lekci jsem se dozvěděla něco nového. Každá lekce obsahovala tolik praktických tipů, obrázků, návodů a skvělých myšlenek.

A po pár prvních natáčecích dnech jsem věděla, že tohle je přesně to, co jsem tak moc chtěla vytvořit.

Foto: Jan Weiser

Co vás čeká?

Neříkám, že akademie je něco, co odstudujete a budete umět všechno na světě. Naši lektoři studovali léta, aby mohli vám předat zlomek toho nejdůležitějšího. A mým hlavním cílem bylo vytvořit platformu, která ty nejlepší bude spojovat.

Platformu, která vám řekne – ano, tihle lidi jsou opravdu odborníci a těm můžete věřit. Za každým lektorem si stojím a každého z nich doporučuju sledovat nebo se účastnit jeho seminářů, webinářů, dalších online programů či jiných aktivit.

Samotná akademie pak bude sloužit jako rozcestník dalšího vzdělávání. Pokud se vám tedy v nějakých videích zalíbí určité téma nebo konkrétní lektor, budete vědět, kde ho najdete a na jaké jeho akci se dozvíte více. Spousta z nich také publikuje, jedné z nejlepších lektorek mé akademie teď na podzim vyjde kniha. A na tu se fakt těšte.

Chceme všechny podpořit a zviditelnit právě ty, kteří bojují proti mýtům ve výživě i cvičení a společně naučit Čechy i Slováky více přemýšlet o tom, proč a jak žijou, jí nebo se hýbou.

A prvním krokem k tomu bude právě naše akademie. Troufám si říct, že všechna témata lekcí jsou tak dobře logicky poskládaná, že díky tomu pochopíte, jak to celé funguje.

Když tak koukám na studijní program, který mám teď před sebou, shrnula bych to takto:

 • pochopíte, jaký je hlavní význam všech živin a kde brát jejich kvalitní zdroje,
 • naučíte se pracovat s kalorickým příjmem a dokonce si vyzkoušíte nějaké to počítání sami na sobě,
 • seznámíte se s různými výživovými směry, kteří naši lektoři kriticky zhodnotí a dají vám konkrétní doporučení, kdy a pro koho mohou dávat smysl,
 • budete vědět, po jakých potravinách v obchodě sáhnout a proč je důležité umět číst etikety,
 • dokážete si sestavit jídelníček, který bude pestrý,
 • zjistíte, jak poznat mýtus a jak zapojit kritické myšlení, abyste rozeznali důvěryhodný zdroj a informace,
 • praktickou formou si s našimi fyzioterapeuty osvojíte základy anatomie, naučíte se správně dýchat a taky si zacvičíte,
 • seznámíte se s nejčastějšími chybami při cvičení v posilovně nebo doma,
 • protáhneme vás také v kanceláři u stolu a vysvětlíme, jak byste měli přes den sedět a jaká pravidla dodržovat,
 • poznáte, jaký vliv má cvičení na naši psychiku,
 • zvládnete si sami sestavit efektivní trénink podle toho, jaký cíl sledujete, ať už půjde o silový trénink, vytrvalost, protahování nebo třeba běh či přípravu na půlmaraton,
 • osvojíte si základy první pomoci a seznámíte se s pravidly prevence kardiovaskulárních onemocnění,
 • pochopíte, jak funguje výdej energie při sportu a jak nás ovlivňují každodenní aktivity,
 • a na své si přijdou dámy i pánové!

Studovat budete moci odkudkoliv, kde bude wifi – je jedno, jestli na počítači nebo třeba z mobilu.

Foto: Jan Weiser

Co ještě prozradím?

O moc víc už prozrazovat nechci. Ale je mi jasné, že budete mít otázky. Takže:

1. Akademii spustíme nejspíš na začátku listopadu. Je s ní ještě dost práce a chci, aby vyšla na svět perfektní.

2. Celá akademie je online a začít můžete kdykoliv v průběhu roku. Má své doporučené pořadí, ale můžete si pouštět kdykoliv cokoliv podle sebe nebo se k videím vracet.

3. Těšit se můžete na celkem 56 lekcí, které trvají od 20 – 70 minut. Pokud si tedy pustíte přibližně 7 lekcí týdně, vyjde studium na dva měsíce.

4. Vybrat si budete moci mezi akademií o cvičení nebo akademií o stravě, případně studovat obě dvě části. Každá je stejně obsáhlá, tedy po 28 lekcích.

5. Studium akademie je zpoplatněné. Myslím ale, že na to, jak obsáhlá a kvalitně zpracovaná je, to dává smysl.

6. Jména lektorů zatím neprozradím, ale aspoň vám napovím. Zapojili se například Institut moderní výživy, Fitclan, Fyziocentrum Kinisi, Fitness institut, Loono, Fpohybu, STOB a také představitelé České asociace nutričních terapeutů.

7. Na konci akademie je test, po jehož zvládnutí vám vystavíme certifikát. Nestanete se tak sice žádným výživovým poradcem nebo certifikovaným trenérem, ale budete mít fakt komplexní přehled o výživě a cvičení od těch nejpovolanějších.

8. Už se o tom psalo i ve Forbesu!

Upřímně…

…hrozně moc tomu věřím a jsem strašně vděčná všem lektorům, kteří chtějí naše publikum vzdělávat taky.

Chci jim to mnohonásobně vrátit a doufám, že společně přesvědčíme veřejnost, kdo je skutečným odborníkem a koho bychom měli poslouchat, pokud se rozhodneme hubnout, nabírat nebo prostě žít zdravěji.

Protože já takovou možnost před pár lety neměla, ale hrozně (fakt hrozně!!) bych ji ocenila. A tak třeba zachráníme spousty dušiček, které nekriticky pročítají články „na novinkách“ nebo maminkovských diskuzích a ničí zdraví sobě nebo svým dětem.

Takže když bych si měla shrnout věci, které mě na začátku zrazovaly a zhodnotit to po půl roce:

Půjdou do toho tihle lidi se mnou? Šli a udělali maximum.

Zvládnu to udělat v takové kvalitě, aby to stálo za to? Jo, budete koukat.

Chci do něčeho zase vrazit většinu svých peněz? Myslím, že líp jsem je investovat nemohla.

A bude to někdo vlastně vůbec chtít? Jsem přesvědčená, že jo.

Věřím, že tohle je něco, co dává smysl, a udělám všechno proto, abychom z českého internetu vymýtili nesmyslné informace. Chci naučit veřejnost zdravě a kriticky myslet, protože to, jak ke svému tělu přistupujeme, se jednou odrazí v našem stáří, až už bude pozdě. A to by byla fakt strašná škoda.

Tak se do toho pojďte pustit se mnou a já slibuju, že nebudete litovat.

Díky za vaši důvěru ♥

Zajímá vás víc? Přečtěte si, co jsme o akademii prozradili v článku na webu FITFAB Strong.

Autorka úvodní fotky: Jana Holcová

28 komentáře

 • Wow!!!

  Paneboze! Normalne mam husinu, jak to ctu. To bude perfektni! Uz se tesim, jak to vyjde na svetlo sveta 😍
  Ceka me ted par nepříjemnosti vcetne dalsi hospitalizace, tak uz aspon vim, ze nebudu zabijet cas dalsim serialem, ale budu mit kvalitni matros!!
  Jste bozi!

  • Fit & Fabulous

   Leni, moc děkuju a doufám, že přesně v takových situacích budeme moct pomoci! Držím moc palce 🙂 A.

 • Pecka!!

  To je naprosto perfektní!! Moc se těším, až to vyjde ven. Tohle na českém trhu opravdu chybí – ucelený přehled opravdu odborných, podložených a pravdivých rad, tipů, postupů… Skvělé!! 😊

   • TOP

    Čtu to a strašně moc to chci vidět a slyšet. Zní to jako geniální a nabombený program, který tu je sakra potřeba a v ČR nemá obdoby. Líbí se mi Vaše zapálení a chuť zvednout Česko z gauče. Těším se😍

  • Věra

   Paráda! Bomba nápad! Navíc zaplní díru na trhu. Spousta lidí si toto hledá na Youtube, na webu a všude možně… Mají z toho chaos, informace si protiřečí apod.
   Miluju vaše videa, jejich energii a atmosféru! Díky!

 • Andy je nejvíc

  Pamatuju si, jak jsem viděla upoutávku na úplně první program. V tu dobu jsem hubla, tloustla, běhala 10km denně a pak taky 14 dní nic. Byl to hroznej guláš a já se tak nenáviděla!!! Cvičila jsem jógu a pak lítala na srovnání zad, protože jsem všechno dělala blbě.
  S Vámi jsem cvičila rok a cvičení jsem si zamilovala. Ne kvůli tomu, že jsem zhubla (to se moc nestalo, protože to nebylo potřeba), ale hlavně kvůli tomu, že jsem přijala sama sebe. Dnes si vylosuji z Vašich videí to, na co mám zrovna chuť, nadávám v planku, směju se, když šroubuju žárovku a jsem prostě spoko.
  Moc se mi líbí ta energie týmu, že jste každá jiná, každá jinak praštěná.
  Díky za to, co děláte a jak to děláte. Díky, že kvůli Vám neutrácím za spalovače a nesmysly, díky za každej tyrkysovej příspěvek.
  Takhle nějak by měl influencer vypadat. Klobouček.

 • Andy, klobouk dolů!

  Klobouk dolů! To je prostě NÁPAD!!! Držím palce ať to všechno klapne a my už se moc těšíme, až si to budeme moc koupit s začít studovat 👏🏻👏🏻👏🏻

  • Absoltuně skvělý nápad!

   Skvělý nápad! Věřím, že celý koncept spoustě lidem pomůže, protože kvalitního obsahu je stále málo. Moc se na akademii těším!!! A držim palce, aby ji absolvovalo co nejvíce lidí😀✊😀

 • Moc se těším!

  Ahoj Andy, myslím, že tohoto nápadu nebudeš po zbytek svého života litovat a my, kdo do něho investujeme, určitě také ne! Obdivuji, co všechno jsi sama, i s pomoci lidí kolem sebe doposud zvládla, děkuji za to a už se moc těším až akedemie vyjde!
  Šárka

  • Fit & Fabulous

   Šári, moc díky a doufám v to taky. Upřímně asi nejsem takovej milovník riskantních nápadů, prostě tomu fakt moc věřím. Děkuju!

 • Jupiii

  Ahoj Andrejko, tohle je sen….jsi fakt šikovná a tohle je naprostá bomba! Už vím, co si přeju od Ježíška 😉

  • Fit & Fabulous

   Peti, moc díky za podporu 🙂 Z tohoto dárku bude mít Ježíšek určitě větší radost, než když nosí poukazy na 14denní detoxikační kúry 😀

  • Fit & Fabulous

   Díky, Niki 🙂 Je to hlavně doklad o tom, že jste prošli opravdu kvalitní akademií vedenou těmi největšími kapacitami u nás. A samozřejmě testem, který ověřuje vaše praktické znalosti a jak jste látku pochopili. Takže kdybych měla odpovědět na otázku – budete umět pracovat se svým tělem, umět si zdravě nakoupit a vědět proč, sestavit vyvážený jídelníček nebo opravdu efektivní trénink.

 • Margita

  Dobrý den, moc fandím všem a díky za skvělou práci a možná se už na to někdo ptal, přesto. Chci se jen zeptat bude možné zakoupit Online akademii další osobě jako dárek? Zaplatit a poslat dotyčnému třeba nějaké přihlašovací údaje nebo něco na ten způsob. Vánoce se blíží. Děkuji moc a už se těším.
  Margita

  • Fit & Fabulous

   Margito, přesně na tom zrovna děláme! Budeme nechávat tisknout i dárkové poukazy, aby to bylo joo hezký 🙂 Takže ano a na webu popíšeme, jak to bude vypadat 🙂

 • Karolína

  WOW. Po přečtení nemám slov. Strašně moc se těším. Už delší dubu se snažím žít zdravý životní styl, ale na internetu je toho tolik, že nevím čemu věřit, co dělat apod. Věřím, že to bude úžasné a naprosto dokonalé (snad si to budu moct jako student, k tomu v téhle době dovolit, ale chápu, že ten obsah dal spoustu práce a ráda tě podpořím).
  Je úžasné co všechno pro nás děláš a jak nám pomáháš. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *